reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sniadania dla alergika

wiara.nadzieja.milosc

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
20 Grudzień 2010
Postów
144
Miasto
Dundee/Bydgoszcz
Witam wszystkich,
Szukam inspiracji i pomyslow na sniadania dla prawie rocznej coreczki z alergiami (mleko, jajka, gluten) po dzisiejszej probie z nalesnikami posilki smazone tez odpadaja. Moja Maja nie chce jesc kaszek, owocow ani warzyw na sniadanie, jedyne co zje to chrupki kukurydziane maczane w owocach i brzoskwinie, banany w plasterkach, ciasteczka ryzowe domowej roboty.....niedlugo sporobujemy chlebek, jakies inne pomysly???
 
reklama
Czegoś nie rozumiem. Piszesz, że nie je owoców na śniadanie tylko brzoskwinie, banany - to nie owoce? Mój syn po urodzeniu miał stwierdzoną skazę białkową ale ok 14 miesiąca pediatra polecił podawanie na próbę nabiału (zaczęliśmy od naturalnego jogurtu, później serki wiejskie). Okazało się, że skaza minęła. Teraz ma juz prawie 3 lata i uwielbia nabiał - nadal najbardziej naturalne jogurty i mleko.
Może tez nie skreślaj od razu innych produktów tylko spróbuj je jakoś inaczej ciekawie podać np. kaszę jaglaną (super zdrowa) z bakaliami (rodzynkami, suszonymi morelami). Po ugotowaniu można włożyć ją do foremek i zapiec w ciekawych kształtach.
Bardzo lubię na śniadanie "zielone masełko" czyli pastę z avocado z czosnkiem - bardzo zdrowe, można posmarować pieczywo albo podać z warzywami np ułożyć na środku talerza w kształcie kółka a naokoło paski warzyw - wygląda jak słoneczno. Można też zrobic inne pasty np. humus z ciecierzycy lub grochu.
Wiele pomyslów znajdziesz w sieci. https://www.babyboom.pl/forum/kuchnia-alergika-f23/przepisy-dla-alergikow-i-nie-tylko-9729/
 
riolcia chodzilo mi o to zeby jej dieta sniadaniowa skladala sie z czegos wiecej niz tylko banan i brzoskwinia, a pomysl na pasty jest genialny, nie wiem czemu wczesniej o tym nie pomyslalam :p to biore sie za pieczenie chlebka i ruszam z pastami....sporobuje rowniez kaszy jaglanej zapiekanej jak polecilas :) dzieki za pomoc :* Zastanawiam sie jak wzbogacic smak tych wszystkich potraw, bo uczula ja tez cebula, czosnek i pomidor....Maja ma strasznie delikatny brzuszek i po grochach, fasolach i innych nie spi przez bol brzuszka.....mam nadzieje ze ciecierzyce przyjmie dobrze i nie bedzie na obiady jadla tylko kurczaka i indyka.....
 
No to współczuję. Pamiętam jak ja się głowiłam nad ciekawymi posiłkami jak jeszcze Miki miał skazę. Do potraw możesz dodawać zioła - ja zawsze mam pod ręką koperek, natkę pietruszki, szczypiorek a od czasu do czasu kupuję kolendrę, bazylię itp. Spróbuj poszukac jakiejś ksiązki z przepisami dla alergików - tam zawsze znajdziesz jakieś pomysły.
 
ja co prawda jestem troszkę starsza, ale niestety moja alergia nie mija... Na śniadanie możesz przyrządzać owsiankę na wodzie lub ewentualnie kozim mleku. Płatki owsiane możesz zmielić, łatwiej będzie dziecku je zjeść. A do tej paprki dowolne dodatki, miód (o ile nie ma alergii), owoc, zmielone siemię lniane itp.
Sama jeszcze nie mam dziecka, więc nie wiem, co takie roczne szkraby mogą jeść, ale może np. tofu? w sklepie można kupić tradycyjne, marynowane lub wędzone. Można je smażyć, dodawać do sałatek.
 
reklama
Czy juz minela twojej males alergia? Moj syn ma alergie na jajka , konkretnie na bialko kurze... Ciekawe jestem czy ta alergia mija..... Lekarz powiedzial ze dzieciom przechodzi do 3-6 lat
 
Do góry