reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Solarium i plywanie po porodzie

reklama
Nie wiem jak po cc ale tak normalnie to wiem że można korzystać z solarki nawet jak sie karmi cycem tylko trzeba osłonić brodawki. Ale najlepiej to spytaj sojego gina przy wizycie kontrolnej po połogu. Wydaje mi sie że po połogu to mozna wszystko ;D
 
Ja pobiegłam osttanio na solarium (po 4 tyg od porodu) i dostałam okropnego uczulenia. A normalnie bardzo szybko zawsze sie opalam i moja skóra lubi słonce.Osobiscie odradzam jezscze w połogu. Choc moja kolezanka była na solarium po porodzie ok 5 m-cy i tez dostała okropnego uczulenia. Moze to po prostu kwestia długiej przerwy od ostatniej wizyty w soalrium.

Co do pływania to pewnie po połogu juz mozna. To pewnie tez kwestia czy nadal sie krwawi. W moim przypadku po tygodniu od porodu przeszłam na zwykłe wkładki hignieniczne (podpaski były zbedne). Ja wybieram sie z Maksem jak skonczy dwa miesiace na basen ;D na specjalne zajecia dla niemowlaków. Polecam!!
 
Ja po cc mam zakaz opalania brzucha w tym roku. Byłam na solarium (3 m-ce po cc) i opalałam się w stringach. A że weszłam wariatka od razu na 15 minut to przez 2 dni nie mogłam usiąść na tyłku i oczywiście skóra mi zeszła z tego właśnie miejsca i z dołu pleców. A i opaliłam się w pionowe paski, trafiłam na jakieś złe łóżko (byłam w tym solarium pierwszy raz).

 
Trzeba uwazac tylko praktycznie na plamy,jezeli w czasie ciazy miało sie sklonnosci do plan i przebarwiem ( spowodowanych burza hormonów) odradza sie solarium i zbyt ostre słonce dlatego ze plany te i przebarwienia cięzko schodza praktycznie trzeba głęboko rozjasnic skóre. Oczywiscie osłaniac (jak nizej napisane) brodawki i zaczac od max 10 minut jezeli nie miało sie nigdy problemów z opalaniem
 
reklama
ja juz od 2 tygodni wyleguje sie w solarce,ale tylko 10 min.dziennie jak narazie,bo wole skóre przyzwyczaic najpierw,ale to tylko chwilowe ,a potem poszaleje więcej ;)
 
Do góry