reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spacerówka na wiosnę 2012 r.

Dołączył(a)
10 Marzec 2012
Postów
4
Witam.
Wiem , że temat był poruszany wielokrotnie a mimo to, nie mogę konkretnie znaleźć to czego poszukuję. Doradźcie mi wózek spacerówkę dla mojej córci.
- duże koła (przednie mogą być mniejsze, ale wtedy z blokadą),
- amortyzacja (chodzę z nią po lasach, jeziorach – ogólnie przyroda)
- koniecznie lekki (miałam ciężki wózek wielofunkcyjny),
- chciałabym, ale już mogę sobie odpuścić: regulowaną rączkę,
- najlepiej z przekładaną rączką (chronić od wiatru itp.)
- oparcie do pozycji leżącej.
Wiem, duże mam wymagania, ale jeśli mam wydać pieniądze to chcę kupić coś konkretnego, tym bardziej że ma mi on służyć przez dłuższy czas, bo chcemy drugie dziecko.
 
reklama
Ja mogę polecić Ci wózeczek, który ja mam.
Jest to Quatro Rally. Dzieci wozi się lekko, mają dużo miejsca (ja wożę czasami 2 naraz), ma przekładaną rączkę no i siedzenie ma 90 cm długości więc mój 2,5 latek mieści się prawie cały na leżąco. No i jest dla dzieci do 20 kg.
Odpowiednikiem tego jest teraz Quatro Monza bo Rally już ciężko dostać.
quatro.jpg
 
Dziękuję ci bardzo, a czy ta rączka przekładana naprawdę się sprawdza i czy siedzenie jest do pozycji leżącej dziecka?
 
Ja co prawda mam wciąż duży wózek wielofunkcyjny,ale właśnie z przekładaną rączką i powiem Ci,że ...hm...gdy dziecko siedzi twarzą do mnie,jest super- nie ma problemu z prowadzeniem.Natomiast gdy siedzi twarzą do kierunku jazdy,już jest gorzej- rączka wtedy jest "krótsza",więc wymaga trochę więcej wysiłku przy skręcie.Ale dla dziecka to super,bo faktycznie w kilka sekund możesz zmienić jej położenie ,by je uchronic przed wiatrem czy silnym słońcem.A także,gdy jest znudzone i chce za wszelką cenę wyskoczyć z wózka ;-)
 
Przy przełożonej rączce prowadzi się OK, natomiast ciężko jest wózek podbić pod krawężnik, ale ja wtedy podjeżdżam tyłem.
W tym wózku normalną pozycją jest dziecko przodem do kierunku jazdy. Wysokość rączki jest taka sama przodem jak i tyłem.

Siedzenie rozkłada się zupełnie na płasko. Ja już woziłam w nim córę jak miała 3 miesiące więc to było ważne, żeby leżała na płasko.

Jedyny minus to dosyć mała budka ale w sumie jak pada deszcz to i tak przykrywam wózek folią. A no i rączka nie jest regulowana. Ja mam 180 cm i dla mnie wysokość jest idealna.
 
Dziekuję bardzo, będę jeszcze szukać. To jest naprawdę problem, człowiek chce dobrze a jednocześnie nie chce przesadzać. Ale coś muszę znaleźć.
 
Ja mam PEGPEREGO UNO idealny do twoich wymagań tylne duże koła przednie mniejsze skrętne z możliwością blokady regulowane oparcie do pozycji leżązej przekładana rączka z regulacją wysokości podnóżek do przewożenia starszego dziecka uchwyt na butelkę i zdejmowana tacka można zrobić z niego głęboki można też fotelik trochę gorzej się prowadzi przy przełożonej rączce no ale coś kosztem czegoś
 
reklama
reklama
Do góry