reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadające tsh a ciąża

Dołączył(a)
4 Grudzień 2020
Postów
4
Hejka. Tak jak wyzej, 9.11 wyszło mi tsh 4.84 czyli niedoczynność. Został mi przepisany letrox50, dzisiaj poszłam z ciekawości zbadać i wyszło mi tsh 2,13 :-D staramy sie z mezem o dziecko i zastanawiam się po jakim czasie moge spodziewać się ciazy? Z tego co wiem najlepsze tsh to około 1,5-2 . Miał ktoś podobną sytuację? Kiedy się wam udało? Staramy sie juz pol roku a dopiero niedawno po kompleksowych badaniach wyszła ta tarczyca....
 
reklama
Rozwiązanie
Hej, samo TSH nie powoduje bezpłodności ale wpływa na płodność. Gdy tarczyca produkuje za mało hormonów, występuje sprzężenie zwrotne i na przykład wzrasta poziom prolaktyny, i jeśli się nie myle wpływa negatywnie na rezerwę jajnikowa np fsh. Poza tym u mnie euthyrox skrócił cykle z 29 dni do 25 więc mial on ogromny wpływ na funkcjonowanie gospodarki hormonalnej.
Niestety euthyrox nie spowodował, że zaszłam w ciążę, przyczyna była inna.
Ja z TSH ok 5 zaszłam w 1 ciążę od razu, a z TSH idealnym 1-1.5 starałam się 2 lata i miałam 3 poronienia na koncie. Niestety samo TSH nie jest wyznacznikiem szybkiego zajścia w ciążę. Są publikacje naukowe, które obalają tezę, że samodzielnie TSH wpływa w jakikolwiek sposób na możliwość zajścia w ciążę i jej utrzymanie. Wiele innych czynników wraz z TSH i takich, którym TSH jest obojętne wpływa na możliwość zajścia w ciążę.
Ale życzę żeby u Was się udało niebawem.
 
Ja z TSH ok 5 zaszłam w 1 ciążę od razu, a z TSH idealnym 1-1.5 starałam się 2 lata i miałam 3 poronienia na koncie. Niestety samo TSH nie jest wyznacznikiem szybkiego zajścia w ciążę. Są publikacje naukowe, które obalają tezę, że samodzielnie TSH wpływa w jakikolwiek sposób na możliwość zajścia w ciążę i jej utrzymanie. Wiele innych czynników wraz z TSH i takich, którym TSH jest obojętne wpływa na możliwość zajścia w ciążę.
Ale życzę żeby u Was się udało niebawem.
Dziękuję bardzo ♡ a bralas jakies leki na "zbicie" tsh ? Ja dopiero w pt mam endokrynologa i zastanawiam się co mi powie...
 
Dziękuję bardzo ♡ a bralas jakies leki na "zbicie" tsh ? Ja dopiero w pt mam endokrynologa i zastanawiam się co mi powie...
I Letrox, i Euthyrox. A przez ostatnie 2 lata idealne TSH zawdzięczam diecie i odpowiedniemu stylowi życia - byłam bez leków. W tegorocznej ciąży brałam jedynie dawkę 25 Euthyroxu bardziej na zaś, ale tarczyca pracowała super.
 
Hejka. Tak jak wyzej, 9.11 wyszło mi tsh 4.84 czyli niedoczynność. Został mi przepisany letrox50, dzisiaj poszłam z ciekawości zbadać i wyszło mi tsh 2,13 :-D staramy sie z mezem o dziecko i zastanawiam się po jakim czasie moge spodziewać się ciazy? Z tego co wiem najlepsze tsh to około 1,5-2 . Miał ktoś podobną sytuację? Kiedy się wam udało? Staramy sie juz pol roku a dopiero niedawno po kompleksowych badaniach wyszła ta tarczyca....
U mnie tsh byla prawie zerowa 0.012 jakoś tak . W październiku robiłam badania tak dla siebie tsh ft3 ft4 . Minimalna nadczynność przy takim tsh. W listopadzie zrobiłam test i bylam w ciąży. Tak ze ja zaszłam z takim tsh nie bralam leków. Do końca ciąży było niskie
 
Hej, samo TSH nie powoduje bezpłodności ale wpływa na płodność. Gdy tarczyca produkuje za mało hormonów, występuje sprzężenie zwrotne i na przykład wzrasta poziom prolaktyny, i jeśli się nie myle wpływa negatywnie na rezerwę jajnikowa np fsh. Poza tym u mnie euthyrox skrócił cykle z 29 dni do 25 więc mial on ogromny wpływ na funkcjonowanie gospodarki hormonalnej.
Niestety euthyrox nie spowodował, że zaszłam w ciążę, przyczyna była inna.
 
Rozwiązanie
Do góry