reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

reklama
:happy2:moj maly wazy prawie 7,70 kilo,czy to troszke nie przesada a je slabo bo nie mam zaduzo mleczka i mysle o butli i czy jak przezuce go na modyfikowane to nie bedzie jeszcze grupszy?
 
Moja mała 29go skończy 4 miesiące i waży troszkę ponad 6 kg. Cały czas karmię ją piersią.
Radziłabym Ci nie zmieniac mleka jeśli nie płacze, śpi dobrze, bo wygląda na to, że mały tyje wiec może to "troszkę" co zjada w zupełności mu wystarcza. Jeśli go przerzucisz na modyfikowane to wydaje mi się więcej będzie ważył ... ale może waga nie jest jego problemem. Najlepiej zapytaj o radę pediatry przy najbliższym spotkaniu ;-)
 
Moj synek ma 4.5 miesiąca i waży 8,5 kg. To dopiero przesada. Do tej pory był karmiony cycem, ale jest alergikiem i już mamusia (czyli ja) nie dawała rady na diecie eliminacyjnej (jadłam głównie parówki i ziemniaki), także teraz dostaje Nutramigen. wydaje mi si ę, że po nim mniej przybiera niż jak był na cycu.
 
Moja córa waży ok. 7,2 kg. I jest tylko na cucusiu. Skoro twój mały dobrze przybiera i nie płacze nie powinnaś odstawiać go od piersi. Przecież mleczko w cycu zawsze jest gotowe do podania dziecku, a czas na zabawę z butelkami jeszcze masz:tak:
 
Witam
niuniamilan
-na jakiej podstawia sądzisz że masz mało mleka? Bo chyba nie na podstawie wagi synka...Z powietrza przecież nie tyje. Jeśli ma 4 miesiące to jest na 75 centylu, a to oznacza, że waży sporo jak na swój wiek, ale w normie.
Mój szkrab skończył 3 miesiące i waży teraz ok 5700.
 
Witam
niuniamilan
-na jakiej podstawia sądzisz że masz mało mleka? Bo chyba nie na podstawie wagi synka...Z powietrza przecież nie tyje. Jeśli ma 4 miesiące to jest na 75 centylu, a to oznacza, że waży sporo jak na swój wiek, ale w normie.
Mój szkrab skończył 3 miesiące i waży teraz ok 5700.[/quote


po tym ze jak je jeden potem drugi i dalej placze,to musi to cos oznaczac a po za tym czuje naplyw z piersi ze jest nie taki jak byl,sprobowalam raz poodciagalam caly tydzien zeby mu dac na drugi dzien i dawalam przez butle swoje,piersiami nie karmilam i nawet caly dzien nie bylo obrzmiale od 6 rano do 3 w nocy go nie karmilam i byly miekkie a to chyba lekka przesada,a ja nie moge odciagac bo to mi nie idzie za badrdzo,musialabym czuc ze sa obrzmiale wtedy dopiero moge cos sciagnac inaczej sa to marne ilosci i zeby nazbierac na caly dzien musze sciagac caly tydzien,a gdzie dla dziecka?on urodzil sie spory i moze rzeczywiscie na poczku mialam duzo pokarmu ale z ostatnim czasem on sie zmniejszal,moze dlatego ze niunio zaczal jesc coo 4 godz a nie co 2 jak wczesniej,a przeciez im mniej ssie tym mniej sie produkuje,ale nie moglam na sile go przystawiac bo plakal,wiec nie wiem juz sama:confused:
 
reklama
Do góry