reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

Nie będę obiektywna, bo się stalam fanką karmienia piersią ostatnio:-D
Ale wtrącę swoje trzy grosze: waga piękna, więc się najada pewnie i mleka masz wystarcająco.
Mój maly też zaczął krócej jeść więc pewnie robią to, znaczy ssą, jakoś efektywniej
 
reklama
Moja Małgosia jak się urodziła ważyła 3050. po miesiącu podwoiła wagę. Potem przybierała po 2 kilo miesięcznie. Yłam przerażona. Teraz waży 7900 ma prawie 5 miesięcy ale od 1 grudnia przybrała tylko 100 gramów. TEraz juz jestem spokojna mmimo ze nadal wazy wiecej niz rowiesnicy...
 
Tak sobie czytam o tych wymiarach naszych dzieci i widzę że są ogromne rozpiętości. Moja Paulinka waży i mierzy tak jak niektóre 4-5 miesięczne dzieci a ma prawie 10, czyli 8,5 kg a wzrost to dokładnie nie wiem ok 72, bo ubranka to głównie na 74cm. Ale nie wymiary są najważniejsze. Jest zdrową, silną i pogodną dziewczynką więc nie mam co się martwić.
 
reklama
E-stera nie twierdzę że nie wiesz ile waży Twoje dziecko. Myślałam tylko że się pomyliłaś przy pisaniu i zamiast 8 lub 9 wpisałaś 6. widocznie taka jego uroda. A najważniejsze że jest zdrowy. Ja wczoraj ważyłam Paulinkę co prawda w pampersie (ale prawie suchym) i było 9 kg a ma11 miesięcy . I ma ok 72 cm wzrostu. Ostatnio to bardzo fajnie mi je i mam nadzieję że tak będzie przez dłuższy czas.
 
Do góry