reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie na brzuchu w ciąży?

Monikall01

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
42
Witam. Od zawsze spałam na brzuchu, zaśnięcia w innej pozycji było niemożliwe. W ciąży również aż nie pokazał się brzuszek ( czyli bardzo pozno) spałam świadomie na brzuchu obecnie zaczęłam 8 miesiąc więc nie ma już takiej opcji żeby spać na brzuchu, plecy podobno też zakazane pozostają boki ale leżąc na boku po pewnym czasie budze się ze strasznym bólem biodra tak jakby nacisk mojego ciała był zbyt duży. Większym problemem jest to że często śpię jak zabita i nieświadomie kładę się na brzuszku pomimo tego że jest juz spory. Jestem kompletnie tego nie świadoma budze się nagle i zdaje sobie sprawę że przecież leżę na brzuchu boję się że zrobię krzywdę mojemu dziecku próbowałam już wszystkiego łącznie z rogalem do spania ale co tam uloze się na nim zasne i zaraz rogal idzie w bok a ja na brzuch. Bardzo się boję że zrobię mojemu dziecku krzywdę że ją po prostu zgniote musiałbym nie spać całą noc. Czy któraś miała podobnie i ma jakiś sprawdzony sposób żeby nauczyć się spać ma boku całą noc?
 
reklama
Rozwiązanie
Nie bój się, nie zrobisz krzywdy dziecku. Śpij tak jak Ci wygodnie, przecież wiadomo, że śpiąc człowiek nie jest w stanie kontrolować tego jak się ułoży. Ja prawie do samego porodu zasypiałam na wznak bo tak mi było najwygodniej, czasami zdarzało się, że na boku, ale nie zastanawiałam się na którym lepiej. Po prostu spałam tak, aby mi było najwygodniej.
Nie bój się, nie zrobisz krzywdy dziecku. Śpij tak jak Ci wygodnie, przecież wiadomo, że śpiąc człowiek nie jest w stanie kontrolować tego jak się ułoży. Ja prawie do samego porodu zasypiałam na wznak bo tak mi było najwygodniej, czasami zdarzało się, że na boku, ale nie zastanawiałam się na którym lepiej. Po prostu spałam tak, aby mi było najwygodniej.
 
Rozwiązanie
Do góry