reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spotkania z położna co tydzień

sylka8

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Wrzesień 2018
Postów
73
Na ostatniej wizycie kazano mi szukać położonej i spotykać się z nią, ale nie dopytałam czy to obowiązkowe. Któraś przyszła mama może się orientuję?
 
reklama
Rozwiązanie
Takie wizyty nie są obowiązkowe, ale bardzo pomocne. Niewiele kobiet wie, że przysługuje im prawo do takich wizyt, które są całkowicie darmowe. Nadmienię fakt, że podczas tych spotkań położna omawia kwestie, które są poruszane w Szkole Rodzenia, a ona zazwyczaj darmowa nie jest. Jeśli dobrze się czujesz i masz wolny czas to myślę, że warto z nich skorzystać ;)
Na ostatniej wizycie kazano mi szukać położonej i spotykać się z nią, ale nie dopytałam czy to obowiązkowe. Któraś przyszła mama może się orientuję?
Nie, nie jest to obowiazkowe. Po prostu lekarz około 20tc ma obowiazek poinformowac ciezarna ze od 21tc przysluguja jej w ramach nfz takie edukacyjne wizyty położnej (w domu lub przychodni) raz w tygodniu do 31tc a od 32tc dwa razy w tygodniu i wizyty z ktg.
 
Takie wizyty nie są obowiązkowe, ale bardzo pomocne. Niewiele kobiet wie, że przysługuje im prawo do takich wizyt, które są całkowicie darmowe. Nadmienię fakt, że podczas tych spotkań położna omawia kwestie, które są poruszane w Szkole Rodzenia, a ona zazwyczaj darmowa nie jest. Jeśli dobrze się czujesz i masz wolny czas to myślę, że warto z nich skorzystać ;)
 
Rozwiązanie
Do góry