reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranie a pomoc lekarza

Caro666

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Grudzień 2020
Postów
1 289
Dziewczynki mam takie głupie pytanie jak wyglada u was pomoc ginekologa w sprawie starania ? Ile minęło czasu aż wam zrobił usg czy na wasza prośbę bo ja chodzę na NFZ od paru lat do takiej starszej pani Libię ja i staram się pare miesięcy na początku kazała mi się nie starać w czasie pandemi aż krzyczała ze to nie czas ale później powoedzIalam ze staramy się i taka jest nasza decyzja ale oprócz cytologi nigdy nie kazała mi robić żądny badań ani jie proponowała usg w celu potwierdzenia owulacji a skad mam wiedzieć czy do niej dochodzi ? Myśle o zmianie ginekologa na prywatnie i zastanawiam się czy on tez od razu mi nie zrobi usg czy na moja prośbę jak u was to wyglada.
 
reklama
Ja chodzę prywatnie przez pakiet medyczny i niestety na NFZ nie wiem jak to wyglada. A zapytałaś jej się kiedyś czy masz jakieś badania wykonać czy może zrobić Ci ocenę owulacji? Wiem, ze swoje trzeba wyprosić często...
 
Ja chodzę prywatnie. Zawsze mam na wizycie USG, nawet jak się nie staraliśmy to USG było nieodłącznym elementem wizyty.
Z NFZ nie mam doświadczenia.
 
Na NFZ nigdy nie byłam ale uważam to za niepoważne i radzę zmienić lekarza. Przychodzisz na wizyte do ginekologa a nie np psychologa gdzie się tylko rozmawia. Usg miałam na każdej wizycie. Ja korzystałam z pakietu medycznego pzu. Też trafiałam do różnych lekarzy aż w końcu trafiłam do konkretnej. Ale prawda jest taka że ani jedna ani druga moja gin nie zleciałam mi badań. Tzn pierwsze na każdej wizycie usg i po pierwszym cykle bez owu (mam pcos) dla mi na stymulacje Clo. Nie udało się 6cykli i poszłam do inne. Ta mi przepisała Lamette i znowu na każdej wizycie usg ale bez badań i po 6cyklach trafiłam do invimedu i ta już jest kompleksowa opieka
 
Ja nawet jak się jeszcze nie starałam o ciążę i chodziłam czasem na nfz to zawsze miałam usg, co to za wizyta bez usg?! Zmień lepiej lekarza
 
(...) oprócz cytologi nigdy nie kazała mi robić żądny badań ani jie proponowała usg w celu potwierdzenia owulacji a skad mam wiedzieć czy do niej dochodzi ? Myśle o zmianie ginekologa na prywatnie i zastanawiam się czy on tez od razu mi nie zrobi usg czy na moja prośbę jak u was to wyglada.
Jestem w takiej samej sytuacji, zaraz będzie drugi rok starań, a badań się nie mogę doprosić, wg mojej ginekolog 2-3 lata to norma i wtedy mnie wyśle na badania, jestem już tym wszystkim sfrustrowana bo nie wiem czy ten stres i starania mają jakiś sens - może mam jakiś poważniejszy problem, a czas ucieka. Wydaje mi się że trzeba od takich ginekologów uciekać jak najdalej ;) Ja znalazłam prywatnego na stronie znanylekarz, zapisałam się na wizytę, w opisie było że w skład wchodzi m.in usg, więc warto poszukać i poczytać :)
 
reklama
Ja chodzę na NFZ i zawsze mam usg. Ostatnio miałam 4razy w przeciągu miesiąca gdzie o nie się nie prosiłam, sam lekarz zaprosił na badanie. Tylko myślę tak czy siak nad zmianą bo będąc w połowie cyklu miałam plamienia i lekarz nie widział czy mam owu czy nie, powiedział mi to jak poszłam do niego 2tyg. później jak spóźnił mi się okres i w ciągu dalszym go nie mam
 
Do góry