reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

biłkabdg imienia nie mamy wybranego. Nic mi jak na razie tak w 100 % nie przypadło do gustu.

Skorupka84 to zdolni są z tym remontem :-) my będziemy prawdopodobnie w grudniu robić. Okres świąteczny, więc mniej czasu będzie. Wstaw potem zdjęcia.

Alicja32 zawsze to miło jak koleżanki wpadną w odwiedzinki :-) Nawet jak na krótko. Wstaw zdjęcie ubranka :-D Jak remont bliżej końca, to szybciej czas leci. Szkoda, że jednak nie wzrośnie becikowe.

Magda_z_uk mam nadzieję, że dziewczynce się nie odmieni ;-) na wcześniejszej wizycie lekarz nawet na płeć nie patrzał. W przyszłym tygodniu mam nadzieję na 100 % się ujawni na 3d. Twój maluszek ma absolutny zakaz wychodzenia za szybko na ten świat ;-) po co mu się ma śpieszyć w zimę. W brzuszku przyjemniej. Śliczna sukieneczka i czapeczka myszki. Nela sukienką zachwycona, to nie chce by znikła.

M@linka długo ma remont potrwać? Uważaj na ten pył. Potem będziecie efekty podziwiać ;-)

Caroline będziesz miała podobnie do mnie. Też pewnie w grudniu będziemy zaczynać. Oby mała jak najdłużej chciała zostać w brzuszku. Musimy dać radę.

Milusia83 nie daj się chorobie. Też mi się marzy zmywarka w nowym mieszkaniu :-) A nad imieniem będziemy intensywnie myśleć. Teraz wzięłam się za robienie sweterka na drutach i nie wiem co z tego wyjdzie. Jak dotąd moją specjalnością były szaliki. Już mnie palce od tego dziergania bolą ;-) Lepiej, że chłopak w brzuchu szaleje niż miałby za spokojny być.

Filkat ja nie mogę nigdzie znaleźć, że ma być więcej pieniędzy. Jest tylko o tym, że 10 % mniej ludzi zostanie becikowe przez te dochody. Jak rozumiem dochód z 2012 roku liczy się na 3 osoby?

aninek mimo braku sernika i tak na pewno będzie miło :) ja jak na razie smaruje się kremem i nie czuję naciągniętej skóry na brzuchu. Podobno masaż brzucha pomaga.

ada1989 kolację wyborną miałaś :-D. Nie każdy mężczyzna ma głowę do takich zakupów ubrankowych :-) 6,5 kg na plusie to chyba dużo nie jest? Mi na wizycie położna kazała dużo jeść, ponieważ szczupła jestem. Teraz ważyłam 52,6 kg przy wzroście 167 cm a zaczynałam z wagą 48 kg.

Januarka potem siostra będzie płakać, że pracy nie może znaleźć. Sama sobie szkodzi. Nie ma co się nią przejmować. Kiedyś to wszystko się na niej odbije. 10 razy dziennie liczyć ruchy to 10 godzin. Po dniu już byś miała dość. Ruchy dziecka liczy się od 28 tygodnia. Ma być 10 ruchów najdłużej w ciągu godziny. Najczęściej po posiłku, kiedy maluszek się częściej rusza 3 razy dziennie. W telewizji wszystko co pokazują zawiera lokowanie produktu. Trzeba tak faktycznie samemu zdecydować, co będzie lepsze. Moje koleżanki są na przykład bardziej zadowolone z fridy niż z gruszki.

agaagaaga14 ja się właśnie zastanawiam nad tym katarkiem zamiast fridy.

natal84 będziecie mieć jeszcze na jutro jedzenie ;-) Może w aptece potem dadzą więcej opakowań? Też mam czasami bóle brzucha. Macica się rozciąga. Jeżeli nie są regularne, to raczej nie ma się czym martwić.

Marzenixx bardzo mi przykro :-(

Miętowa też mam lidlową bluzę polarową z uszkami :-) sweterków niestety już nie było. Pajacyk jeszcze mój mąż kupił oraz skarpetki, rajtuzki.

Idę sobie podgrzać rosołek :-) pora obiadu.
 
reklama
elisse ciężko powiedzieć ile remont potrwa... W sumie miało byc tylko odnowienie mieszkania ale jak się ruszyło to się okazało, że poprzedni właściciele zrobili remont bardzo prowizorycznie i wyglądało ładnie, tylko teraz np trzeba skuwać ściany bo pod spodem były dziury i tylko warstwa gipsu...i takie tam niespodzianki. Mam nadzieję, że innych pomieszczeniach będzie lepiej.
 
Cześć!
Remonty, remonty…. Mnie już od remontu sąsiadów z góry nerwy puszczają. Nawet zatyczki di uszu nie pomagają. Staram się jak najmniej spędzać czas w mieszkaniu, ale sprzątać trzeba i uczyć się, więc to robie wieczorami i dlatego nie mam czasu tu zaglądać.

Za raz wychodzę na szkołę rodzenia, ale jak wróce to na pewno doczytam wszystkie stronki!

M@linka to życzę abyście szybciutko i bez większych niespodzianek się uwinęli z remontem;-)

Marzenixx przykro mi powodu wujka…

Biłkabdg ja ostatnio mam taki apetyt… że sama siebie nie poznaję, a tymi frytkami zrobiłaś mi ochotę i na kolację sobie zrobię !

Agaagaaga14 tak zmywarka to super sprawa, u Nas to ja się sprzeciwiałam a mąż chciał… no i postawił na swoim, jestem mu za to wdzięczna:-)
 
Cześć dziewczyny:happy2:


U mnie dziś kiepski dzień znowu, więc nawet nie miałam zbyt weny od rana, żeby pisać. Pewnie znowu mnie najdzie, jak Wy już będziecie spały. No chyba, że Ada znowu mi dotrzyma towarzystwa:-p
W domku pachnie karkówką w sosie miodowo-musztardowym i kapustką kiszoną zasmażaną...Mmmmm....nie mogę się doczekać, kiedy mąż wróci i zjem ten pyszny obiadek:tak:


Januarka mi tylko lekarz raz mówił o liczeniu ruchów dziecka w pierwszej ciąży w Pl. Tutaj w Uk nikt o tym nie wspomina. Zresztą to liczenie jest jak dla mnie bez sensu i może człowieka wpędzić tylko w niepotrzebny stres:sorry2:


Agaagaaga
moja Nelcia to taki typ dziecka, co cieszy się dosłownie z byle czego, co jej kupię.Na tę sukienkę czekała bardzo długo, bo ja nie jestem za kupowaniem takich mało praktycznych rzeczy. Stwierdziłam jednak, że teraz jest już na tyle duża, że mogę jej na to pozwolić:-p


Marta
mój mąż też ma hopla na punkcie muzyki i DJki, więc również już za życia płodowego przyzwyczaja dzieci. I powiem Ci, że kiedy Nelcia była maleńka i miała straszne kolki,to nic kompletnie nie pomagało poza włączeniem muzyki na full:-) A co do smaków w ciąży, to ja tez mam dziwnie teraz, bo jak mnie od pieprzu odrzuciło w pierwszej ciąży i nie używałam przez tyle czasu, tak teraz jakoś mi znowu smakują potrawy z pieprzem:baffled: Mam za to uraz do wielu innych, które wcześniej uwielbiają. Mam tylko nadzieję, że nie będzie jak z tym pieprzem i ochota na wszystko wróci po porodzie:happy2:


Marzenixx
kondolencje składam. Trzymaj się kochana!


Mietowa
zdrówka życzę:tak:


Natal maluszek rośnie teraz intensywnie, więc te bóle są normalne. Weź może nospę i odpocznij porządnie, powinno pomóc.


Pozdrawiam Was wszystkie i uciekam powolutku na obiadek, bo słyszę, że mama już talerze wyciąga:-p
 
elisse z tego co pamiętam to becikowe od państwa dostawała każda rodzina bez wzgledu na dochód, od nowego roku bedzie obowiązywał próg w wysokości ok 2000 zł na osobe w rodzinie, jeśli chciałabyś dostac drugie becikowe od pomocy społecznej to wtedy liczy sie dochód za poprzedni rok
 
M@linka poważnie brzmi z tymi ścianami. Oby w innych powieszczeniach tak żle nie było.

biłkabdg odpoczywasz, więc chłopczyk może sobie spokojnie poszaleć :)

Afja-Anetka niestety to jest druga strona medalu związana z remontem. Sąsiedzi cierpią. Inaczej niestety się nie da.

Magda_z_uk jakie rarytasy na obiad :-) Smacznego.

filkat odnośnie becikowego tyle doczytałam. Dochody mają być niższe niż 1920 zł na osobę. Wydaje mi się, że dochód liczy się na 3 osoby przy składaniu dokumentów. W końcu już nie będzie nas dwóch.
 
hej dawno mnie nie było, ale mam kiepski dostęp do netu. Jestem już na zwolnieniu ale nie leniu****ę, tylko wpadłam w wir sprzątania :) Pomagam mężowi przy firmie więc się nie nudzę. Do tej pory wydawało mi się że ciążowe nastroje mnie omijają ale chyba mnie dopadło, jakiś smutny nastrój, w sumie sama nie wiem z jakiego powodu. Chyba hormony dają znać, mam ochotę zwinąć się w kłębek i popłakać a za chwilkę peny luz...
Kurcze chyba mnie jakiś stan zapalny dorwał okolic intymnych i nie wiem za bardzo jak sobie radzić , co można a do wizyty jeszcze 2 tygodnie... Wiecie coś na ten temat?
 
reklama
Elisse dziękuję, obiadek był pyszny. Nie ukrywam, że mama nas rozpieszcza. Jutro będą pierogi ruskie, bo uwielbiamy:-p Dochód do becikowego liczy się już na wszystkich łącznie z nowo narodzonym dzieckiem. Przynajmniej tak było, jak Nela się urodziła.


Domiska
ja też bym poszła do lekarza. Każda taka infekcja nie jest zbyt dobra dla maluszka. Uważaj na siebie!
 
Do góry