reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Kochana, mi lekarka mówiła, że wystarczy że zmierzy milimetr za mało to CRL i już może być kilka dni młodszy. Powiedziała, że na prenatalnych będzie można zmierzyć dokładniej, a wcześniej aby się tym nie martwić :).
Oki w takim razie czekam ciepeliwie na prenatalne ale cieszyłam się że już 11 tydzień to taki już powoli spokojny tydzień a po crl 9 tydzień to jeszvze tak różnie może być, głupie myślenie ale mieliśmy w rodzinie ciążę gdzie się pochwalili w 9 tyg a w 12 okazało się że po badaniach przestało bić serduszko i chcialabum już byc bliżej tego 2 trymestru 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
 
reklama
Dziewczyny czy któraś boli krocze, nie jest to to nawet ból ale takie rozpieranie odczuwalne zwłaszcza przy siadaniu i chodzeniu dzisiaj mam taki dziwny dyskomfort 🤔
 
Dziewczyny czy któraś boli krocze, nie jest to to nawet ból ale takie rozpieranie odczuwalne zwłaszcza przy siadaniu i chodzeniu dzisiaj mam taki dziwny dyskomfort 🤔
Ja mam nieraz zewnętrzny, rwący ból w okolicy krocza i pachwinach w zasadzie od samego początku. Ostatnio znowu się pojawił i trochę brzuszek urósł więc wiąże to z rozrastaniem się wszystkiego.
 
Wyszlam z poradni. Nie pamiętam kiedy byłam tak źle potraktowana. Na szczęście już po pierwszym tekście Szanownej Pani dr się wyłączyłam bo nie chciałam sobie psuć dnia i wchodzić w niepotrzebną dyskusje. Pani dr stwierdzila że jestem zupełnie zdrowa i ona nie potwierdza mi trombolifi ale mi jej nie "zabierze" ;/. Ze skoro w drugiej ciąży miałam stwierdzony zaśniad częściowy to ciąża i tak nie mogłaby dalej się rozwinąć więc trudno to traktować jako poronienie. I do leczenia. Więc według jednych jestem po dwóch a według jej po 1 poronieniu. Miałam jej nie dawać wyników badań by mi wykonała ponownie ale po tych tekstach nie miałam ochoty jej widzieć kolejny raz. Stwierdziła że wszystkie wyniki w normie. I pyta czy robiłam prywatnie czy na NFZ mówię że prywatnie bo na NFZ się nie należą a ona że może 2z20 które miałam mogłyby się należeć to po co głupio pyta ? Nie pytałam ja o receptę tylko jadę do domu po heparynę, zjem coś j do pracy. Zjadłam kanapkę od razu po wyjściu z przychodni bo myślalam że padnę. Mam jej nie odwiedzać już bo ona nie widzi potrzeby.

Dla mnie to były moje dzieci nie ważne co ona o tym sądzi. I obie straty bolały równie mocno.

Współczuję 😤 Ona przyjmuje w swoim gabinecie czy gdzieś w jakiejś przychodni?
Dziewczyny jak w przychodni to nie bójcie się składać skarg, nie ważne czy płacicie czy na nfz.

Mam pytanie do dziewczyn które chodzą tylko na wizyty na nfz jak one u Was wyglądają ? Ja w życiu byłam 2 razy na nfz i co jedna to gorsza....

U mnie nie ma różnicy między nfz a prywatnym, bo mój doktorek przyjmuje tak i tak.
Nie ważne jaka wizyta a klapeczki jednorazowe są w przebieralni.
 
@molly współczuje wizyty [emoji17]
Dziewczyny ja mam tak niskie w ciąży ze az szok 90/50[emoji2372]
Ja dokładnie tak samo! Zawsze miałam książkowe, a wczoraj aż poszłam pobiegać, żeby sobie podnieść - 88/58 i co? Puls skoczył a ciśnienie raptem o 10.
Mam pytanie do dziewczyn które chodzą tylko na wizyty na nfz jak one u Was wyglądają ? Ja w życiu byłam 2 razy na nfz i co jedna to gorsza....
Kurde, u mnie jest ok. W gabinecie są bardzo troskliwe położne, lekarz nawet jak zjawiłam się w 6tyg to nie marudził tylko zrobił usg, a potem kazał przyjść do kontroli za tydzień i kolejno za dwa, kartę założyli mi dopiero w 11 tyg ale na wizycie w 7tyg już zlecili podstawowe badania, kolejne w 10 tygodniu. Tylko usg słabe. Jak widzę wasze zdjęcia to zazdroszczę. U mnie w 7 tyg dało się usłyszeć serce a nie dało się zobaczyć, taka śnieżyca na usg. Ale jak słowo daje, nie mogę narzekać i nie mam potrzeby iść dodatkowo prywatnie [emoji6]
 
Oki w takim razie czekam ciepeliwie na prenatalne ale cieszyłam się że już 11 tydzień to taki już powoli spokojny tydzień a po crl 9 tydzień to jeszvze tak różnie może być, głupie myślenie ale mieliśmy w rodzinie ciążę gdzie się pochwalili w 9 tyg a w 12 okazało się że po badaniach przestało bić serduszko i chcialabum już byc bliżej tego 2 trymestru 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Widzialam, że prenatalne masz dzień przede mna-janmam 15.07. Moja ciąża też według USG jest młodsza i wczoraj byłam u Pani Doktor aby ustaliła mi najlepszy termin badania 15.07 będę już miała skończony 12tc i mówiła że największe prawdopodobieństwo, że jak najwięcej zobaczy w USG. Ty będziesz miała skończony 11 więc właściwie też prawidłowo.

Tak będzie Maks Max Maksymilian, dla chłopca od razu wiedziałam jakie chce a dla dziewczynki mamy ciągle spór.

Śliczne imię, powiem mężowi jak wróci z pracy. Chociaż on już wybrał jedno i już żadne mu się nie podoba 🤪
 
Dzień dobry Kobietki, szukam z rana przed pracą inspiracji czym by tu smarować brzuch ? 🤔 Do tej pory smarowałam masłem z awokado Ecospa bo bałam się smarować chemią w momencie gdy na wszystkim widnieje napis "od 2 trymestru" ale teraz pora się przerzucić na coś mocniejszego 🤔 Co polecacie i jak często stosować? 😎
Ponoć Palmers jest ok. Moje koleżanki stosowały. Ja stosowałam oliwke ale nie byłam wtedy w ciąży☺skórę miałam wtedy bardzo miękka.
 
reklama
Ja chodzę na NFZ i prywatnie bo nie umiem się zdecydować na lekarza. Pani Doktor na NFZ bardzo miła, pracuje w szpitalu, w którym chciałabym rodzic. Wizyty są krótkie, ale raczej konkretne.

Natomiast prywatnie ❤️ Pani Doktor jest kochana. Czuję się bardzo zaopiekowana, ma spokojny głos, wszystko tłumaczy (moja wizyta wczoraj trwała 40 minut). Sama ma małe dziecko więc pewnie stąd to ciepło od niej. A że ja jestem po poronieniu, bardzo się denerwuje, to wizyty u niej działają na mnie kojąco.

Zastanawiałam się jedynie że względu na koszty wizyt.
 
Do góry