reklama

Suplementacja DHA

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez gosia.t, 10 Październik 2015.

1. gosia.t

gosia.t Początkująca w BB

Witam Wszystkich! Mam ponad 11 miesięcznego synka. Karmię piersią. Suplementuję się DHA 220 mg praktycznie odkąd dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Od niedawna piję dodatkowo tran w zalecanej dawce dziennej (225 mg). Czy pomimo to nie będzie przeciwwskazań co do tego, żebym synkowi podawała tran dla dzieci w zalecnej dawce. Z tego co wyczytałam, to ta dawka DHA, którą przyjmowałam dotychczas, była tą najniższą zalecaną. Pozdrawiam:)

2. magoo

magoo Gość

Witam.
    Tran ma tę zaletę, że przedawkowanie jest praktycznie niemożliwe - organizm w razie czego sam pozbędzie się nadmiaru. Dawaj bez obaw i nie przejmuj się - jeśli nie stosujesz sztucznych witamin.

3. reklama
  4. bada m.

bada m. Fanka BB :)

Ja dostałam zalecenia dla matki karmiącej piersią 400-600 mg DHL dziennie,ponieważ nie karmię już naturalnie to podaje synkowi DHA +Wit. D3 w kapsułkach.Jeżeli Pani karmi i sama przyjmuje DHA to moim zdaniem nie ma potrzeby podawać dziecku dodatkowej dawki.
    Ostatnio w tv śniadaniowej była lekarka która nie polecała podawania takiego tranu smakowego podawanego jak syrop dzieciom,które nie ukończyły 3 r.ż.:happy:

Poleć forum