reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świńska grypa

reklama
Tez nie bede szczepic. Kilkoro ludzi zmarlo po tej szczepiace i nie bede ryzykowac, jest jeszcze ona niewiadoma. Na powiklania pogrypowe umiera wiecej ludzi, wydaje mi sie to wszystko sztucznie napedzane. Byla choroba wscieklych krow potem cos tam jeszcze a teraz swinska grypa. Maz mojej znajomej mial. Dostal wysoka temp, pojechali do szpitala , podali jeden zastrzyk z antybiotykiem i nastepnego dnia wrocil spowrotem do domu.
 
Zanotowano już ponad 200 przypadków zachorowania na świńską grypę w Polsce..
A ile zanotowano zachorowan na sezonowa grype ? Podejrzewam ze o wieeeele wiecej a jakos nie ma teakiej histeri jak na temat tej swinskiej....hm.


Czy jeśli będzie dostępna szczepionka, to zaszczepicie dzieciaki??
Tu gdzie mieszkam jest juz dostepna ale raczej nie bede szczepic.....
 
Ja też nie mam najmniejszego zamiaru szczepić, ani siebie ani mojego dziecka:no: Jak mogę zaszczepić się szczepionką, która jest przebadana na łapu capu :eek: Jak słyszę kolejny raz wypowiedzi mądrych specjalistów, którzy wmawiają nam, że to ta sama szczepionka co na ptasią grypę tylko zmieniony jest szczep, to mnie trafia....... jeżeli zmieniony jest szczep, to już chyba nie jest ta sama szczepionka....... no chyba, że ja jakaś durna jestem i nie rozumię co do mnie mówią :sorry:

Tu gdzie teraz mieszkam szczepionka na świńską grypę jest ogólnodostępna i jakoś nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem, więc wydaje mi się, że to co robi Kopaczowa wcale nie jest takie złe..... i moim skromnym zdaniem dobrze robi, ze czeka na pełne przebadanie szcepionek :tak:
 
Ja też zgadzam się z wypowiedzią Kopaczowej.Choc nie mieszkam w Pl to śledzę co się dzieje w kraju.
U nas wezwania dostają już ciężarne,jest to szczepionka nie obowiązkowa na szczęście i one (mówię tutaj o Polkach) odmawiają szczepień.
W następnej kolejności będą dzieci i dorośli od 6mż do 65 lat z chorobami a na końcu ludzie zdrowi.
Moja rodzina nie pójdzie się szczepic :no:
 
u nas też jest ta szczepionka(na Islandii)szczepią kobiety w ciąży a potem dzieci po 6mż.kosztuje na polskie 30zł.ja też nie zamierzam szczepić ani siebie ani córki.
apropo szczepionek to czytałam że od szczepionki Prevenar(czy jakoś tak)na pneumokoki zmarło 3niemowląt w tym samym czasie po zaszczepieniu.u mnie ta szczepionka w lodówce leży wykupiona miesiąc temu i po tym też jej chyba nie zaszczepie na to
 
reklama
Do góry