reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie noworodka

Patrycja35

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Czerwiec 2019
Postów
2 433
Jak to jest..w przychodni mówią ze nie szczepia..a przed chwilą info ze szczepienia wstrzymane z wyjatkiem noworodków oraz szczepień na odre i ospe
 
reklama
Pewnie chodzi o to że noworodki po urodzeniu w szpitalu są i będą szczepione normalnie. Szczepienia w przychodni są zawieszone (czyli te po 6 tyg. życia dziecka i wszystkie kolejne)
 
Wszystko zależy od przychodni. Niektóre szczepią, inne nie. Ja wczoraj mojego malucha zaszczepiłam (moja przychodnia odwołała szczepienia, ale znalazłam taką co szczepią i grzdyl w 8tygodniu, ale jest już po szczepieniach pierwszych [emoji3526]). Też w mojej przychodni powiedzieli że jest zakaz, ale w rozporządzeniu jest tylko, że "się nie zaleca".
 
Wszystko zależy od przychodni. Niektóre szczepią, inne nie. Ja wczoraj mojego malucha zaszczepiłam (moja przychodnia odwołała szczepienia, ale znalazłam taką co szczepią i grzdyl w 8tygodniu, ale jest już po szczepieniach pierwszych [emoji3526]). Też w mojej przychodni powiedzieli że jest zakaz, ale w rozporządzeniu jest tylko, że "się nie zaleca".
Obdzwonie jutro przychodnie i popytam..i maluch mial tez badanie przed rozumiem?
 
Jezeli chcesz zaszczepic platnymi szczepionkami to jest taka opcja w luxmed. Dzisiaj sie dowiadywalam i po swietach maja wprowadzic jakies specjalne procedury do szczepien dzieci :)
 
W sensie nie mial zadnych po wypisie? Bo w szpitalu sa pierwsze szczepienia. Moja mala ma 8 tyg i wlasnie chce ja zaszczepic pierwszy raz po wyjsciu szczepionka 6w1, pneumokoki i rotawirus po swietach :)
 
reklama
Ostatnio była rozmowa z panem pediatra (tu na forum) i Pan mówił,że to faktycznie zalecenia i że on pracuje w takim miejscu, gdzie wypracowują procedury szczepień, żeby nie wstrzymywać.
Też muszę zaszczepić na meningokoki- możecie polecić jakąś przychodnie w Krakowie..?
 
Do góry