reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

szczepienie p/odkleszczowemu zapaleniu opon mózgowych

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez margot, 10 Luty 2006.

 1. margot

  margot Mamma Mia!

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Czy któraś z Was szczepiła na to dziecko? Zastanawiam się, bo mieszkamy koło lasu, latem jeździmy na Mazury i kleszcze często się trafiają...
   
 2. nikita33

  nikita33 Fan(ka)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  No właśnie, ja też się nad tym zastanawiam, bo mieszkam w okolicy, gdzie kleszczy zatrzęsienie. W zeszłym roku nasz pediatra nie polecał, mówił, że to przereklamowany problem, ale ja wiem, że niekoniecznie, bo widzę, ile kleszczy codzień czepia się mojego psa. Teraz Filip już nieźle biega i pewnie zahaczy o niejeden krzak. Chyba zdecyduję się zaszczepić, ale oczywiście najpierw jednak porozmawiam jeszcze raz z lekarzem. Idziemy niedługo na bilans, to przy okazji zahaczę temat.

  pozdrawiam
  nikita
   
 3. reklama
 4. ywka

  ywka Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mnie też ten temat interesuje, bo często do lasu jeździmy i na pewno mała tez z nami będzie jęździć. Dajcie znać, czego się dowiedziałyście. Czy to jest dobry czas na to szczepienie?
   
 5. agata945

  agata945

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Pediatra nam powiedziała, że w Polsce kleszcze nie roznoszą wirusa wywołującego zapalenie opon mózgowych. Więc szczepienie jest bez sensu. mówiła, natomiast, że klesze w Polsce mogą roznosić boleriozę - ale też nie wszędzie (mówiła że najłatwiej złapać boleriozę na Mazurach i w okolicach Zielonej Góry).
   
 6. ywka

  ywka Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dzięki za jakiekolwiek informacje, ja też popytam przy najblizej okazji lekarkę, może nie zapomnę :)
   
 7. margot

  margot Mamma Mia!

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  O boleriozie słyszałam, ale na to nie da się zaszczepić.
  A co do tego, że kleszcze w P nie roznoszą zapalenia opon mózgowych to nie jestem w 100% przekonana - mój kolega chorował na odkleszczowe zapalenie opon mózgowych, i raczej nabawił się tego w Polsce. Ciężko chorował, stąd m.in. moje zainteresowanie szczepieniem.
   
 8. nikita33

  nikita33 Fan(ka)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Też nie jestem w 100 procentach przekonana, a poza tym ja mam takie "szczęście", że na przykład mój pies, którego niestety musieliśmy uśpić, zachorował na odmianę odkleszczowej choroby, ktróra do tej pory występowała tylko w Stanach... oczywiście nie porównuję dziecka z psem, ale chcę powiedzieć, że trzeba być ostrożnym i lepiej dmuchać na zimne, bo może się zdarzyć, że się okaże inaczej, niż mówi ta pani doktor i co wtedy....

  pozdrawiam
  nikita
   
 9. margot

  margot Mamma Mia!

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Rozmawiałam ostatnio z pediatrą na ten temat, Szczepienie jest przeznaczone dopiero dla dzieci powyżej 1 roku życia i jest dwu fazowe (jedna dawka, a potem bodajże pomiesiącu czy dwóch dawka przypominająca). Także u nas w tym roku odpada. Bruno dopiero co skończył roczek, w 13 miesiącu jest odra-świnka-różyczka, a pomiędzy szczepieniami musi upłynąć conajmniej miesiąc przerwy. Tak więc "kleszcza" moglibyśmy zaszczepić dopiero w okolicach lipca, a wtedy to już kompletnie nie ma sensu.
   
 10. reklama

Poleć forum