reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

    Wskakuj na Farmę Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

    Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Netto: Zdobądź nagrody!

reklama

Szczepionka na ospę

martuchna87

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Sierpień 2011
Postów
59
Witam serdecznie
Mam pytanie do mam, jak wyglądała u was sytuacja ze szczepieniem na ospę przed planowaną ciążą. Z informacji jaki uzyskałam od mamy , nie przechodziłam ospy w dzieciństwie, moja Pani ginekolog radziła żebym się zaszczepiła ponieważ mam dziecko wieku przedszkolnym co niesie za sobą ryzyko przyniesienia wirusa. Zrobiłam badania na przeciwciała ospy ( wyniki za 15 dni) jeśli ich nie mam bede musiała sie zaszczepić a zależny mi na tym żeby jak najszybciej rozpocząć staranie. Jak wyglądała sytuacja u was ile czekałyście po szczepieniu? Moja Pani ginekolog powiedziała ze nie trzeba czekać, lekarz, że 1 miesiąc wystarczy a wszędzie gdzie czytałam 3 miesiące. Juz nie wiem co mam myśleć. Będę wdzięczna za rzetelne informacje.
pozdrawiam
Marta
 
reklama

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
6 537
A na żółtaczkę jesteś zaszczepiona?

Odpowiedź googla:
Kobiety nie będące w ciąży, zaszczepione przeciwko ospie wietrznej powinny unikać zajścia w ciążę przez co najmniej miesiąc do daty szczepienia. Przeniesienie wirusa szczepionkowego na osoby podatne zakażeniu, z prawidłową odpornością jest niezwykle rzadkie i może miejsce w przypadku pojawienia się u osoby zaszczepionej wysypki pęcherzykowej. Szczepienie osób z otoczenia ciężarnej nie jest przeciwwskazane. Ale należy jednak zalecić, aby ciężarne unikały bliskiego kontaktu z osobami zaszczepionymi. Podatnym na zakażenie VZV kobietom w ciąży, po ekspozycji na zakażenie powinna być podana swoista immunoglobulina.

PS. Na Twoim miejscu poddałabym się szczepieniu. Tylko pamiętaj, że od 13 roku życia stosuje się dwukrotne szczepienie z 6-tygodniowym odstępem. Czyli masz 6tyg+4tyg oczekiwania od pierwszego szczepienia.
 

martuchna87

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Sierpień 2011
Postów
59
Pięknie dziękuje za odpowiedź, przeczytałam wiele artykułów a na ten akurat nie wpadłam. Tak też uczynię, zastanawiam sie teraz czy czekać na wyniki czy od razu iść sie zaszczepić, skoro nie chorowałam, to raczej nie ma cudów żebym miał przeciwciała. O żółtaczce nie pomyślałam, moja gin zaleciła mi ewentualne szczepienia na różyczkę i ospę o żółtaczce nie wspominała, muszę poczytać a ten temat, dziękuje za podpowiedz.
 

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
6 537
Żółtaczka jest wskazana przy wszelkich pobytach w szpitalu.
Poczekaj na wyniki, bo czasem można przejść ospę prawie bezobjawowo.
 
Do góry