reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szkola rodzenia raczej jej brak:-)

NowaNatka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2015
Postów
1 814
Co myslicie o porodzie bez szkoly rodzenia? Zawsze bylam za tym ,lecz kiedy okazalo sie ze szyjka macicy mi sie skrocila to zrezygnowalam z tematu . To bedzie pierwszy moj porod wiec zastanawiam sie czy dam rade bez tych wszystkich wskazowek ze szkolenia. Zastanawialam sie tez czy nie zapis w c sie na sama teorie.. kurcze juz samanie wiem.
 
reklama
No o szkole rodzenia trzeba myśleć dużo wcześniej i się dowiadywać jak to wygląda, bo u mnie tak jest, że szkoła zaczyna się na początku miesiąca i jest i w środy i w piątki przez cały miesiąc więc może jeśli Ci zależy to po prostu przejdź się czy zadzwoń do swojego szpitala i zapytaj czy jest możliwość tzw przyspieszonego kursu, wszędzie mówią co innego ;-) Aczkolwiek wiele kobiet nie uczęszcza na szkołę i sobie to chwali, poradzić na pewno sobie poradzisz, bo podczas porodu wystarczy słuchać wskazówek położnej, która będzie przy Tobie. Z resztą po porodzie ( przynajmniej w większości szpitali tak jest ) położna pokazuje jak karmić, przewijać czy myc bobaska czyli rzeczy najważniejsze :tak:
 
Chybra no wlasnie terazjuz bym musials sie zapisac szkolenie trwa ponad miesiac u nas,ale skoro lekarz kazal mi sie bardzo oszczedzac wiec nawet nie pytalam o szkole rodzenia:-(
 
Każdej ciężarnej z tytułu ubezpieczenia przysługuje wizyta położnej nie tylko po porodzie ale też przed. Warto o tym pamiętać, szczególnie jeżeli nie można brać udziału w zajęciach poza domem z powodu stanu zdrowia.

Z mojej perspektywy nie warto płacić za szkołę rodzenia, te prowadzone w ramach NFZ są na dobrym poziomie.
 
Nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby korzystać ze szkoły rodzenia w pierwszej ciąży :-D
Gdzieś od 20tc byłam tu, na forum Styczniówek 2011 i to stamtąd czerpałam wiedzę na tematy mnie interesujące, do tego google i strony poświęcone tematyce :tak:
Dawniej nie było szkół rodzenia i jakoś sobie kobiety dawały radę, a moim zdaniem przewijanie, kąpanie i ubieranie dziecka każda matka ma we krwi, nie musi jej nikt pokazywać, jak się to robi ;-)
 
reklama
Nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby korzystać ze szkoły rodzenia w pierwszej ciąży :-D
Gdzieś od 20tc byłam tu, na forum Styczniówek 2011 i to stamtąd czerpałam wiedzę na tematy mnie interesujące, do tego google i strony poświęcone tematyce :tak:
Dawniej nie było szkół rodzenia i jakoś sobie kobiety dawały radę, a moim zdaniem przewijanie, kąpanie i ubieranie dziecka każda matka ma we krwi, nie musi jej nikt pokazywać, jak się to robi ;-)
a ja bardzo polecam pójście do szkoły rodzenia, oczywiście że przewijanie kąpanie itp każda matka ma we krwi ale tego co sie dowiedziałam na spotkaniach to moje, dużo mi pomogło rozmowy z połoznymi, oraz z innymi kobietami z którymi do tej pory utrzymujemy kontakt:)
 
Do góry