reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

Ja tez do szkoły rodzenia nie chodziłam - teraz to moja 3 ciąża więc jakieś przygotowanie mam i chęnie zawsze na oddzale się nim dzielę:) hehehe Mój Junior tak się strasznie wierci jakby chciał przez pepek wyjśc już teraz a tu mu jeszcze 2 i pół miesiaca zostało:)
 
reklama
czyli jesli chodzi o wyprawkę do szpitala to nic nie trzeba dla dziecka brać tak? tylko potem mąż dowiezie ubranka na wyjście
i jak to jest pieluchy i chusteczki nawilżające są powszechnie dostępne na salach poporodowych czy trzeba się pielęgniarek prosić? a z ubrankami jak jest? pielęgniarki jak ubiorą maleństwo po narodzinach to potem się je przebiera czy one przebierają w ciuszki szpitalne ?
 
nie trzeba nic dla dziecka - tylko na wyjście - dokładnie. NIe wiem jak z pampersami i chusteczkami czy też jakimś kremem na odparzenia.. tego nie wiem.... ja wezmę swoje na wszelki - mąż mi dowiezie jak się okaże że trzeba jednak - juz mam kupione:) A z tego co wiem ubierają po kąpanku i masz czyściutkie dziecię - ty nie przebierasz. Chyba że coś jest teraz inaczej - może zaglądnie tu jakaś świeżo upieczona mama i nam napisze:)
 
Colaja - Fajnie byłoby spotkać taką doświadczoną mamę jak Ty na oddziale, termin mamy podobny więc byłoby fajnie jakby się udało ... :)
Może podpowiesz takiej zupełnie początkującej mamie co tak naprawdę jest potrzebne na sam początek chodzi o wyprawkę, jakieś sprawdzone marki kosmetyków itp bo zakup wyprawki dopiero przede mną...
 
Ja mam termin za dwa tygodniu. Już leżałam kilka razy w szpitalu na patologii i nie potrzeba nic dla dzieciaczków. Położne od dzieciaczków są bardzo fajne, pomagają i wszystko dają. Jedyne co mówiły że często mają problem z chusteczkami nawilżającymi, więc spakowałam do torby chusteczki, maść do pupci. One Cu wszystko dadzą ale po co mam chodzić i prosić jeżeli będę miała swoje. Dzieciaczki przebierają, tylko na wyjście potrzebne ubranko. I są zwolenniczkami aby dzidziuś był cały czas z Tobą, chyba że jesteś po ciężkim porodzie lub cc to chcą żebyś odpoczęła.

Polecam do poczytania analizy Sroka o.... czyli zapiski podwojonej z tej strony. Kosmetyk kosmetykowi nie równy tak samo jak jednego dzidziusia coś uczuli a dla drugiego będzie super. Mi ta strona dużo pomogła i kierowałam się z nią wyborem kosmetyków. Może też coś dla siebie znajdziesz :)

Pozdrawiam :)
 
Ja używałam i teraz też zakupiłam kosmetyki bambino:) mydełko, oliwke i kremy - jeden z cynkiem na odparzenia a drugi z pantenolem na spacerki.
Johnsona próbowałam ale jakoś mi nie spasował:) A Bambino mam sprawdzone:)
KUpiłam tez juz chusteczki mokre ale z biedronki 3-pak:)
 
a czy któraś mama mogłaby mi powiedzieć czy na kopernika od razu niezależnie od porodu pielęgniarki/ położne podaja i pomagaja przystawić maleństwo do piersi ? podobno to dość ważne zwłaszcza jak się pierwszy raz rodzi i planuje potem karmić naturalnie
 
wiesz co - nie wiem jak teraz ale te 16 i 11 lat temu jak tam rodziłam to nie było tak fajnie i nie pomagały -może się coś zmieniło. Ja pamiętam że tylko krzyczały jak np zobaczyły że któraś z nas je jogurt owocowy np truskawkowy albo brzoskwinie - że dzieci będą miała kolki i taki tam - a co do karmienia same sobie radziłyśmy - jedna od drugiej się uczyła. Ale może teraz jest inaczej i oby - bo dla mamus co pierwszy raz rodza to bardzo ważne.
 
reklama
Aaa, co do kosmetyków.

też polecam tę stronę sroki.

dzięki niej zakochałam się w kosmetykach babydream.
Bambino używałam dopóki nie odkryłam parabenów w kosmetyku polecanym od pierwszych dni życia. I to zanim zaczęłam czytać tę stronę ;-)
 
Do góry