reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

Papagena, ja właśnie spełniam te warunki, dlatego dostałam sugestie do SN... ciąża dwukosmówkowa, a towarzystwo od czterech m-cy czai się główkowo, więc chciałabym się położyć do kliniki skoro już się przekonałam do naturalnego. Miło byłoby jakby jeszcze z tydzień, dwa wytrwały. Ciekawa jestem czy przy podwójnym porodzie można dostać normalnie znieczulenie, skoro wiadomo że akcja porodowa nie może po pierwszym wygasnąć.
 
reklama
nie wiem czy nie plotę jakichś głupstw, ale wydaje mi się, że skoro znieczulenie i tak podają jak sie ma 3-4cm rozwarcia tak, żeby na skurcze parte juz minęło, to chyba nie ma znaczenia ile dzieci się potem rodzi? Bo rozwarcie już się i tak ma w momencie, kiedy znieczulenie przestaje działać. Ale na pewno lepiej spytać lekarza.
 
Witam wszystkich - jestem tu nowa i to mój pierwszy post :) Obecnie jestem w 16 tygodniu swojej pierwszej ciąży. Dzisiaj dostałam skierowanie do Poradni Patologii Ciąży w Szpitalu Kopernika z powodu cukrzycy (dodam, że już się leczę w tym samym szpitalu w Poradni Cukrzycowej dla Ciężarnych).
Moje pytanie brzmi czy moje skierowanie zostanie uznane i zostanę zarejestrowana skoro zostało ono wystawione z placówki prywatnej (ginekolog Medicover)? A jeśli nie zostanie zaakceptowane to czy możliwa jest wizyta i ewentualne dostarczenie innego skierowania w ciągu kilku dni?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)
 
Cześć Cixi, też miałam skierowanie od prywatnego lekarza i uznali bez problemu. Ale u mnie to wyglądało tak, że przyszłam ze skierowaniem i dopiero wtedy mi wyznaczyli termin wizyty. Polecam wziąć ze sobą dobrą książkę, herbatę w kubku i coś do przegryzienia. No i atmosfera tam jest dość specyficzna, chyba, że ja miałam pecha i trafiłam na złą panią w rejestracji...
 
Dzięki za odpowiedź papagena :) Masz rację - przyjęli mnie bez problemu, ale dzisiaj tylko wyznaczyli termin wizyty i to dopiero na 7 kwietnia (myślałam, że jednak szybciej tam idą). Mam jeszcze jedno pytanie - w ciągu najbliższych tygodni mam udać się na USG w II trymestrze i chciałam zapytać czy któraś z Was korzystała z usług tej poradni (oczywiście również na podstawie skierowania)? Chodzi mi o to czy rzeczywiście przykładają się do tych badań czy lepiej udać się do prywatnego gaibnetu?

Dzięki :))
 
Jeśli chodzi o krążące pogłoski o czekaniu 8 h na KTG to nie wiem czy miałam wybitne szczęście ale czekałam 10 minut mimo że izba przyjęć była pełna ludzi to chyba ciąże są rozpatrywane oddzielnie ponieważ praktycznie po rejestracji zostałam od razu przyjęta przez lekarza. Nie mówiłam w rejestracji nic o jakimś zagrożenia ze nie czuje ruchów albo cokolwiek wiec nie była to również wizyta emergency. To tak pisze dla pocieszenia ze jest szansa na szybka obsługę
 
Dzięki za odpowiedź papagena :) Masz rację - przyjęli mnie bez problemu, ale dzisiaj tylko wyznaczyli termin wizyty i to dopiero na 7 kwietnia (myślałam, że jednak szybciej tam idą). Mam jeszcze jedno pytanie - w ciągu najbliższych tygodni mam udać się na USG w II trymestrze i chciałam zapytać czy któraś z Was korzystała z usług tej poradni (oczywiście również na podstawie skierowania)? Chodzi mi o to czy rzeczywiście przykładają się do tych badań czy lepiej udać się do prywatnego gaibnetu?

Dzięki :))

A można w ogóle dostać coś takiego jak skierowanie na NFZ? Usg 2. Trymestr to masz na myśli to "genetyczne" takie dokładne? Mi lekarka mówiła ze to się robi zawsze prywatnie bo fundusz nie zwraca, no chyba ze są jakieś medyczne wyjątkowe wskazania
 
Ale ja na parte dostałam znieczulenie. Co prawda tylko pół dawki, ale mi dali. Miałam bardzo ciężki porod i dali mi na początku jedną dawkę, potem ustala cała akcja porodowa, ale to z innego powodu i jak mi dawali konska dawkę oksytocyny to dali mi druga dawkę znieczulenia i przed partymi jeszcze pół.
Tylko ja akurat miałam inna sytuację i u mnie przyspieszali ten poród w tempie ekspresowym.
 
reklama
Kindzior, ja nie byłam na KTG, tylko rejestrowałam się na taką normalną konsultację, ale o 8 godzinach czekania nie słyszałam, mam nadzieję, że aż tyle nie będę miała przyjemności tam siedzieć i że to tylko miejska legenda, więc trzymam się Twojej optymistycznej wersji :)

Cixi, z tego co patrzyłam to usg w II trymestrze jest wykonywane w klinice w ramach programu badań prenatalnych, a żeby się do takiego programu dostać trzeba spełniać jakieś konkretne warunki - sprawdź na stronie poradni.
 
Do góry