reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

Ja tak samo sama podnosiłam nogi i je trzymałam rekami za uda opierając się stopami z jednej strony o położną a z drugiej o lekarza, czasem miałam wrażenie, że zaraz szpagat zrobię :p zakwasy okropne przez kolejnych kilka dni, ale ogólnie to do wytrzymania wszystko. Nie wiem, chyba mam wysoki próg bólu. Mąż był cały czas przy mnie i kiedy mógł to trzymał mnie za rękę, a położną miałam świetną..pełna współpraca zarówno ze mną jak i z mężem-bardzo go zaangażowała w sam poród, także czuł się tam naprawdę potrzebny.
Porodówka jest na 2 piętrze, sale poporodowe są na 1 i 2 piętrze.
Basiorka co do położnej to nie wiem dokładnie jak to wygląda, przypuszczam że jeśli nie masz jakiejś swojej opłaconej i umówionej wcześniej to rodzisz przy tej, która akurat ma zmianę, ale ręki sobie uciąć nie dam...najlepiej jak zapytasz w szpitalu albo może któraś z dziewczyn tutaj wie. Ja podczas porodu trafiłam za zmianę personelu i poznałam przy tej okazji w sumie chyba 4 położne, każda inna ale wszystkie bardzo sympatyczne, miłe i pomocne.
 
reklama
Właśnie piszę listę co zabrać ze sobą do szpitala:szok:, powiedzcie czy takie rzeczy jak kubek, sztućce powinny się znaleźć w mojej walizce?
 
Nie zaszkodzi spakować:) Ja miałam kubek i łyżeczkę z takich rzeczy. Jakbyś potrzebowała pomocy w tym temacie to daj znać, napiszę Ci co ja miałam ze sobą:)
 
Jeszcze prośba do Kati. Piszesz że oglądałaś zdjęcia wyremontowanej porodówki ja jakoś nie mogę na nie trafić, możesz umieścić link do tych zdjęć?
 
Mam pytanie do dziewczyn które rodziły niedawno, na którym piętrze jest ten remont, co dokładnie robią i kiedy ma się skończyć? Ja rodziłam tam w lutym jeszcze na parterze ale w przyszłym roku pod koniec czerwca szykuje się kolejny poród i chciała bym też rodzić na Kopernika.
 
reklama
Witam,
Jestem w 26tyg ciąży, moim lekarzem prowadzącym jest jeden z prof. z Kopernika, jednak z endokrynologii ginekologicznej. Termin mam na końcówke stycznia.Wcześniej wychodziło 4 luty
Zastanawiam się nad porodem na Kopernika, ze względu na to, że jest bezpiecznie.
Tylko nie wiem jak to wszystko przebiega.
Wiadomo,że mój lekarz mimo iż jest położnikiem nie będzie odbierał porodu, tylko położna. Skoro są dwie sale do porodu rodzinnego ,to co będzie jak trafię na Kopernika np.przywieziona karetką i sala do porodu rodzinnego nie będzie wolna, wtedy całe marzenia o porodzie rodzinnym pójdą na marne? Trzeba jakoś wcześniej ustalać wpis do szpitala w terminie?Kiedy i gdzie umawia się na ktg? Czy powinnam wybrać się na wizytę do położnej lub lekarza , które jest tam na porodówce? W jaki sposób skontaktować się z jakąś położną z Kopernika,aby udzieliła info/korepetycji z tych spraw?
Wybaczcie, mam mętlik i strach w głowie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry