reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szymon, 24tc-siłacz mój najdroższy.....

reklama
Sylwuś fajny zwyczaj macie u siebie :tak:
U nas jest kaska i bardzo często trza wódkę postawić za pierwszego ząbka.
Z tym drugim, nam nie bardzo po drodze hahaha
 
Meldujemy : mamy drugą górną jedynkę :tak:, dół też lada moment zacznie produkować perełki :-D.

Szymon po pierwszym kalendarzowym szczepieniu (stan podgorączkowy) z następnymi się nie spieszę, pooooooowolutku...

Waga 7.700g.
Wzrost 73cm.

Na 15 m-cy moooooooże być...
 
No powoli uciekamy na drugą stronę....nie ładnie!!!

U Szymona zębów ciąg dalszy, mamy już 4 - dwa na górze i dwa na dole.
Teraz idą dwójki :tak:.

Szymon nadal nic nie gada :-(, nawet sylab...nie ma ma-ma, ba-ba, da-da, nic zupełnie. Jest aaaa..., uuuu...i trochę śpiewa takie uuuaaauuuoooaaa z melodią :-D.

Ruchowo (ostatnio oceniony przez dr. rehabilitacji) jest na 6-7m-cy :-(.
Nadal nauka raczkowania i siadania, ma baaardzo dużo nieprawidłowych wzorców, kombinuje jak moze, ale nie tak jak powinien.
Więc cwiczymy i ćwiczymy i ćwiczymy i...tak w kółko.

Bardzo martwię się brakiem mowy...ba mowy, jakichkolwiek dźwieków oprócz aaa i uuu.
Podpowiedćie dziewczyny do kogo się zwrócić??
Audiolog poleca logopedę, a terapie logopedyczną zaczynamy od września, więc co... czekać??? Czy poradzić się jeszcze kogos??
 
No powoli uciekamy na drugą stronę....nie ładnie!!!

U Szymona zębów ciąg dalszy, mamy już 4 - dwa na górze i dwa na dole.
Teraz idą dwójki :tak:.

Szymon nadal nic nie gada :-(, nawet sylab...nie ma ma-ma, ba-ba, da-da, nic zupełnie. Jest aaaa..., uuuu...i trochę śpiewa takie uuuaaauuuoooaaa z melodią :-D.

Ruchowo (ostatnio oceniony przez dr. rehabilitacji) jest na 6-7m-cy :-(.
Nadal nauka raczkowania i siadania, ma baaardzo dużo nieprawidłowych wzorców, kombinuje jak moze, ale nie tak jak powinien.
Więc cwiczymy i ćwiczymy i ćwiczymy i...tak w kółko.

Bardzo martwię się brakiem mowy...ba mowy, jakichkolwiek dźwieków oprócz aaa i uuu.
Podpowiedćie dziewczyny do kogo się zwrócić??
Audiolog poleca logopedę, a terapie logopedyczną zaczynamy od września, więc co... czekać??? Czy poradzić się jeszcze kogos??
Co do mowy to sa rozne terapie wzaleznosci od przyczyny u mojego syna wykryto niecaly rok temu dopiero u Audiologa po polsku to jest chyba niedosluch odbiorczy po niemiecku AVWS i ma terapie logopedyczna jak i u psychologa .Moj syn zaczol pozno mowic majac 3 lata a tak to bylo tylko uuuuuu yyyyyy aaaaaaaaa , a jak zaczol mowic to malo i strasznie niewyraznie i cicho.
 
Ostatnia edycja:
irtasia27, u mojego syna jest zdiagnozowany niedosłuch w stopniu umiarkowanym. Jest zaparatowany, tylko problem taki, ze aparaty go "parzą". Nie pomagają opaski, czapki (z resztą w takie upały ciężko by cały czas w czapce chodził) no nic, chwila i aparaty są w łapkach a nastepnie ląduja w buzi :baffled:.
Wiem napewno, ze ubytek słuchu jest jedna z przyczyn, ale czy jedyną??
Franiowa kiedys mówiła neurologopedzie (gdy Szymon nie tolerował grudek w jedzeniu). Z grudkami przeszło. Zauważyłam jeszcze, ze mały ma bardzo krótkie wiązadełko pod językiem, to chyba też może być przyczyną.
 
reklama
irtasia27, u mojego syna jest zdiagnozowany niedosłuch w stopniu umiarkowanym. Jest zaparatowany, tylko problem taki, ze aparaty go "parzą". Nie pomagają opaski, czapki (z resztą w takie upały ciężko by cały czas w czapce chodził) no nic, chwila i aparaty są w łapkach a nastepnie ląduja w buzi :baffled:.
Wiem napewno, ze ubytek słuchu jest jedna z przyczyn, ale czy jedyną??
Franiowa kiedys mówiła neurologopedzie (gdy Szymon nie tolerował grudek w jedzeniu). Z grudkami przeszło. Zauważyłam jeszcze, ze mały ma bardzo krótkie wiązadełko pod językiem, to chyba też może być przyczyną.
Wiazadelko tez moze byc przyczyna moj Chris mial to robione jak mial niespelny rok i nie nosi aparatu bo ma te AVWS bez utraty sluchu i tylko terapie mu moga pomoc chociaz ma juz 9 lat dopiero zaczyna mowic lepiej i wyrazniej ale brak koncentracji jest dosc duzy i niepotrafi odroznic duzo dzwiekow jak mowi sie do niego z dwoch stron to nierozumie nic i moglabym wyliczac lacznie z tym ze nierozwijal sie dobrze motorycznie.
 
Do góry