reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Tabletki antykoncepcyjne a ciąża.

Zuzanna1234

Fanka BB :)
Cześć. Czy któraś z was zaszła w ciąże biorąc tabletki antykoncepcyjne. Wydaje mi się to niemożliwe, ponieważ mimo tabletek stosujemy stosunek przerywany wiec szansa jest minimalna, ale w przerwie między tabletkami nie dostałam miesiączki, strasznie boli mnie brzuch, wcześniejsze krwawienia z odstawienia były bezbolesne. Co prawda jest to dopiero 5 dzień odstawienia, ale z tego co czytałam powinna wystąpić do 4 dni od odstawania. Oczywiście zrobię test ciążowy przed rozpoczęciem nowego opakowania, ale moje pytanie brzmi czy któraś z was zaszła w taki sposób w ciąże?

reklama

Celia89

Miasto
Wieś pod Lasem
Bralam z 10 lat mercilon i zdazalo mi sie na przestrzeni tylu lat zapomniec wiele razy. Malo tego uwazalam ze jak zapomne 2 czy tam 3 z ost tyg przed przerwa na krwawienie nic sie nie stanie a okazuje sie ze 1 i 3 tyg sa najwazniejsze. W ciaze nie zaszlam.

Fado123

Bralam kilka lat, maz zawsze konczyl We mnie ,w ciaze nie zaszłam, uwazam ze jest to niemożliwe, jeśli bierzesz regularnie , i nie były brane jakieś antybiotyki, które mogą miec wplyw

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Miasto
Częstochowa
Biorę tabletki odkąd w ogóle zaczęłam współżycie i mimo, że czasem się zdarzało zapomnieć tabsa, czasem bywały nudności/biegunki i czasem bywały antybiotyki - nic.
A u nas żadnego dodatkowego zabezpieczenia i seks zawsze do końca.

blanny

Biorę tabletki odkąd w ogóle zaczęłam współżycie i mimo, że czasem się zdarzało zapomnieć tabsa, czasem bywały nudności/biegunki i czasem bywały antybiotyki - nic.
A u nas żadnego dodatkowego zabezpieczenia i seks zawsze do końca.
U mnie dokładnie tak samo. Brałam tabletki nieprzerwanie 4 lata, potem przerwa i potem 5 lat. Zawsze finisz w środku ;) , mam problemy z jelitami, bardzo częste biegunki, brałam tez antybiotyki - i nie zaszłam nigdy w ciążę podczas brania tabletek. Niby coś takiego jest możliwe, jeśli są silne biegunki, mocne antybiotyki i kilka innych rzeczy, ale myślę, że to trzeba mieć pecha. Tym bardziej, jak partner nie kończy w środku. to szansa pewnie jest jak 1 do miliona. ;)
Pamiętaj, że krwawienie z odstawienia to nie jest miesiączka - to tylko złuszczająca się błona śluzowa macicy. Teoretycznie przez kilka pierwszym miesięcy przyjmowania dwuskładnikowych tabletek hormonalnych może w ogole nie występowac. Czasem może tez ot tak nie wystapić i to generalnie nie jest jakiś mega powod do niepokoju... Szczególnie, jeśli np. przesuwalaś sobie cykl (brałaś jedno opakowanie po drugim albo jedno opakowanie plus kilka tbaletek z kolejnego) - unormowany cykl wtedy się rozwala i może to krwawienie z odstawienia nie wystapić.
Powiem tak, ja bym się zbytnio nie przejmowała. :) Jeśli w 7. dniu odstawienia ciągle nie będzie plamienia - zrób dla świętego spokoju test. Jeśli wyjdzie negatywny, to sie nie przejmuj i normalnie weź kolejne opakowanie. :)

Hej dziewczyny, czy któraś z Was miała taką sytuację, że zapomniała pierwszej tabletki z 3 tygodnia , w tym samym dniu było współżycie, skończony stosunek w środku, 2 dni pozniej nastąpiło krwawienie, tabletki przyjmowane dalej do końca opakowania, po skończeniu opakowania, przerwa, podczas której nie nastąpiło krwawienie. Czy możliwe, że doszło do zapłodnienia?

reklama

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Miasto
Częstochowa
Hej dziewczyny, czy któraś z Was miała taką sytuację, że zapomniała pierwszej tabletki z 3 tygodnia , w tym samym dniu było współżycie, skończony stosunek w środku, 2 dni pozniej nastąpiło krwawienie, tabletki przyjmowane dalej do końca opakowania, po skończeniu opakowania, przerwa, podczas której nie nastąpiło krwawienie. Czy możliwe, że doszło do zapłodnienia?

Odpowiedzi masz w temacie, który sama założyłaś.

Do góry