reklama

Tabletki antykoncepcyjne a ciąża

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Chardonay, 11 Wrzesień 2014.

1. Chardonay

Chardonay Zaciekawiona BB

Cześć dziewczyny. Wokół mnie mnóstwo ciężarnych, więc albo to paranoja, albo podświadomość albo rzeczywiście coś się dzieje.
    Przyjmuję antykoncepcję hormonalną od ponad 3 lat. Do tej pory nie zdarzyły mi się wpadki z nią związane - tzn. nigdy nie zapomniałam o tabletce. Aż tu nagle - stało się - nie wiem jak, ale nie wzięłam tabletki 29 albo 30 sierpnia(pierwszy tydz. brania). Zorientowałam się 31 i wg. zaleceń wzięłam zapomnianą i niedzielną. Tego też dnia (30) zaistniały okoliczności sprzyjające zajściu w ciążę :p
    9 września zrobiłam test - klarownie negatywny. Acz, jak wiemy, przyjmowanie antyk. hormonalnej może zakłócić obraz "badania".
    Nie chciałabym żeby okazało się, że jednak jestem w ciąży a przyjmuje tabletki - to w końcu bardzo niebezpieczne dla maluszka... Nie chciałabym też wszczynać zbędnej paniki i odstawiać bez powodu, bo wtedy się rozreguluję i rzeczywiście może coś zaskoczyć.

Nie wiem czy to pogoda, czy przemęczenie, ale generalnie czuje się zmęczona. Dobrze mi się śpi, a budzę się niewyspana. Dodatkowo czasem wyczuwam irytujące zapachy (ale zawsze miałam czułe powonienie) i bywa mi tak "dziwnie" w żołądku. Piersi mnie nie bolą, plamienia żadnego nie widzę. Tak jak mówiłam biorę pod uwagę mini-paranoję :p

Wstąpiłam więc do położnej, która pokalkulowała i stwierdziła, że myśli, że nie ma ciąży, a na odchodne, że trzyma kciuki żeby było ok..... Zaproponowała, ze mogę poprosić lekarza o badania krwi, że może się zgodzi. Ja musiałam iść do pracy, a lekarze byli tak obłożeni, że nie mogłam czekać...
    Co sądzicie - paranoja? Czy uzasadniona obawa? Miałyście kiedyś podobnie?
    Najbardziej boję się o zdrowie ewentualnego dzidziusia...

2. jopal

jopal Fanka BB :)

Najprostsza sprawa zrób prywatnie beta hcg i jeszcze tego samego dnia będziesz miała spokój i przestaniesz się denerwować. Koszt badania prywatnie to ok. 40 zł. Na zwykły test apteczny może być za wcześnie żeby wykrył.

3. reklama
  4. Chardonay

Zrobiłam drugi - też wyraźnie negatywny. Pójdę na bete jak dalej się będę źle czuć... Dziś jest trochę lepiej. Może to rzeczywiście tylko przemęczenie :)

5. Famii

Famii Zaciekawiona BB

Chardonay ja tez przyjmuję tabletki - ale jestem mniej skrupulatna niż Ty ;) Jeszcze nigdy nie zdarzyła mi się niespodzianka - nawet gdy przesunęłam sobie to i owo. Myślę, że nie masz czym się przejmować. Całe to przemęczenie i rozdrażnienie zrzucam na jesień - ja też chodzę jakaś połamana :( Oczywiście dla 100% pewności tak jak pisała jopal zrób bHcg i pochwal się wynikiem :)

6. Chardonay

Sprawa, że tak powiem, wyjaśniła się sama :-D

7. kamkaz

kamkaz Fanka BB :)

Dziewczyny ja tak zupełnie z innej beczki. Czy któraś z Was bierze tabletki anty Yasminelle??? Mam 1 opakowanie do sprzedania, jest nowe jeszcze nie otwarte z datą ważności do czerwca 2015 roku. Gdyby któraś była zainteresowana to proszę pisać.

8. Izunia93

Izunia93 Początkująca w BB

Witajcie! Nie wiem czy pisze w dobrym wątku, jeśli nie to proszę pokierujcie gdzie mam się udać bo nie mam pojęcia gdzie szukać :p
    Przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne, ale razem z mężem postanowiliśmy starać się o dzidzie :)
    Tabletki odstawiłam około tygodnia przed dostaniem okresu. Miesiączkę dostałam 7 lutego.
    czy musi minąć jakiś konkretny czas po odstawieniu tabletek abym zaszła w ciążę? :)
    Dziękuję za wszelkie odpowiedzi! :)

9. witch84

witch84 Fanka BB :)

Mój lekarz twierdził, że czasu nie potrzeba i można się od razu starać.
    Ja odczekałam pół roku.

10. reklama
  11. Needi

Needi Fanka BB :)

W pierwszej ciąży zaszlam od razu po odstawieniu :-)

12. kama_85

kama_85 Początkująca w BB

ja po odstawieniu czekałam 3 miesiące. moja lekarka również mówiła, że to znaczenia nie ma, ale i tak się bałam.

Poleć forum