reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki antykoncepcyjne

xyz333

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Maj 2019
Postów
144
Dziewczyny lekarze zapisał mi tabletki limetic jednoskładnikowe bo karmie piersią. Wczoraj wydawało mi się że dostałam okres bo miał takie kropeczki różowe na wkładce i wzięłam od razu tabletkę pierwsza. Ale krwawienie się nie rozkręciło i nie wiem czy to wcale nie był okres czy jedna tabletka mogła tak zadziałać? Problem w tym że nie wiem czy te tabletki będą działać i od kiedy. Bo w ulotce jest napisane że trzeba przyjąć pierwszy raz w 1 dzień miesiączki a jak nie to w 2-5 dzień cyklu a nie ma nic o przyjmowaniu w dowolnym momencie cyklu. Nie wiem co robić brać dziś druga czy nie i jak długo się wstrzymać że współżyciem. Wiem że powinnam spytać lekarza ale jest niedziela a jutro święto s ja chciałabym wiedzieć już może któraś z was była w takiej sytuacji
 
reklama
Cześć też karmię i biorę te tabletki. Moja ginekolog powiedziała że jeżeli wezmę pierwszą tabletkę w dowolnym dniu cyklu to trzeba się dodatkowo przez tydzień zabezpieczać ( u mnie jeszcze nie było miesiączki po porodzie)😊 wspomniała też że często przy tych tabletkach zdążają się plamienia.
 
Cześć też karmię i biorę te tabletki. Moja ginekolog powiedziała że jeżeli wezmę pierwsząl tabletkę w dowolnym dniu cyklu to trzeba się dodatkowo przez tydzień zabezpieczać ( u mnie jeszcze nie było miesiączki po porodzie)😊 wspomniała też że często przy tych tabletkach zdążają się plamienia.
Ufff dzięki za info uspokoiłam się 😊 a zaczęłaś brać od razu po połogu czy troche pozniej bo gdzieś wyczytałam że jak zaraz po połogu to właśnie te 7 dni wystarczy się zabezpieczyć a jak już długo po porodzie to tak w środku cyklu niby się nie powinno zaczynać
 
Ufff dzięki za info uspokoiłam się 😊 a zaczęłaś brać od razu po połogu czy troche pozniej bo gdzieś wyczytałam że jak zaraz po połogu to właśnie te 7 dni wystarczy się zabezpieczyć a jak już długo po porodzie to tak w środku cyklu niby się nie powinno zaczynać
Zaczęłam brać jakoś tydzień po wizycie kontrolnej po połogu 😉
 
Do góry