reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tempo przyrostu hcg 9tc

Ankaaa88

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Marzec 2020
Postów
19
Cześć, powiedzcie mi jakie macie doświadczenia z przyrostem beta hcg przy wartościach wyższych niż 10 tys.? Ja 27 marca miałam 9516(6tc), 17 kwietnia mam 80773(9tc), czyli przyrost 48h to niecałe 23% :( Czytałam, że przyrost zmniejsza się wraz ze wzrostem wartości beta hcg, ale czy aż tak? Na USG byłam 1 kwietnia i było widać serduszko, ale ginekolog jeszcze nie zakładał mi karty ciąży, powiedział, że jeśli będzie biło na kolejnej wizycie(22.04)to zalozy
 
reklama
Cześć, powiedzcie mi jakie macie doświadczenia z przyrostem beta hcg przy wartościach wyższych niż 10 tys.? Ja 27 marca miałam 9516(6tc), 17 kwietnia mam 80773(9tc), czyli przyrost 48h to niecałe 23% :( Czytałam, że przyrost zmniejsza się wraz ze wzrostem wartości beta hcg, ale czy aż tak? Na USG byłam 1 kwietnia i było widać serduszko, ale ginekolog jeszcze nie zakładał mi karty ciąży, powiedział, że jeśli będzie biło na kolejnej wizycie(22.04)to zalozy
Takie wyniki nie mówią absolutnie nic, betę robi się co 48 lub co 72 godziny i tylko na podstawie takich wyników wylicza się jej przyrost. Hormon rośnie skokowo, porównanie wyników z 27 marca i 17 kwietnia jest bez sensu. Beta na początku rośnie bardzo szybko, ale potem zwalnia i nie ma sensu sprawdzania przyrostów.
 
Ostatnia edycja:
Teraz z bety już nic nie wywnioskujesz, bo nie rośnie tak szybko, jak na początku ciąży, to raz.
Dwa - to, co napisała @GabrielaNowak85 - betę sprawdza się co 48-72 godziny, a nie co miesiąc i na podstawie Twoich badań nie określi się absolutnie niczego, bo - jak wyżej - beta nie rośnie jednakowo przez cały czas, więc choćbyś wpisywała wartości w kalkulatory, to wyniki będą o kant... ;)
 
Teraz robienie bety już nic nie da bo praktycznie rośnie różnie na tym etapie jeżeli serduszko bije a nie masz żadnych niepokojących objawów że jest coś nie tak to nie zawracaj sobie głowy i nie stresuj się niepotrzebnie 😉 trzeba czekać do następnej wizyty i tyle 🙂wszystko będzie dobrze😉 jak na tej wizycie będzie biło a następna wizytę pewnie będziesz miała za 4 tygodnie to znów się będziesz zamartwiać? Wyluzuj i spokojnie😘
 
reklama
Do góry