reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy

Anulka0207

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
23 Lipiec 2020
Postów
134
Dziewczyny ile dni przed okresem mozna zrobic test? Kupiłam test, ze 6 dni po ewentualnym zapłodnieniu..ale nie wiem,czy lepiej poczekac do 1 dnia miesiaczki?
 
reklama
Rozwiązanie
G
To super ,zapytałam bo jak u mnie w 4 tc wyszła taka beta, po 48 h 22 tysiące, to skończyło się zatrzymaniem serduszka w 9tc
Myślę że ta betą nie miała akurat znaczenia, ale przykro mi.
Mi się nie podwoiła w sumie ok 48 h, więc to też różnie z tą betą bywa
Dziewczyny ile dni przed okresem mozna zrobic test? Kupiłam test, ze 6 dni po ewentualnym zapłodnieniu..ale nie wiem,czy lepiej poczekac do 1 dnia miesiaczki?
Ja robiłam 3/4 dni przed spodziewaną miesiączką.
Ale, w pierwszej ciąży wyszedł mi test dopiero w dniu miesiączki, a w drugiej 4/3 dni przed wyszedł cień cienia :)

Ja lubiłam testować mimo ze przez 10miesiecy ciągle wychodziły negatywy 🙈
 
Dziewczyny ile dni przed okresem mozna zrobic test? Kupiłam test, ze 6 dni po ewentualnym zapłodnieniu..ale nie wiem,czy lepiej poczekac do 1 dnia miesiaczki?
6 dni po owu to zdecydowanie za szybko. Zagniezdzenie się odbywa dopoero między 6 a 12dpo więc nie ma szans żeby test coś wykrył. Beta hcg rosnie dopiero po zagniezdzeniu albo w trakcie gdy zagnieżdżanie się zaczyna (teraz nie pamiętam dokładnie). Z testem poczekaj do dnia miesiączki a jak nie masz cierpliwości to chociaż 2-3 dni przed terminem miesiączki zrób betę jeśli masz możliwość. Nie katowalabym się testami bo z nimi różnie bywa. Mogą pokazać kreskę a w ciąży nie będziesz a mogą nie pokazać nic a w ciąży będziesz[emoji2368]
 
Również uważam że robieniu testu 6 dni po owulacji nie ma sensu. Przecież bhcg zaczyna być produkowane po zagnieżdżeniu się zarodka. I chyba musi upłynąć jakiś czas, żeby test był w stanie go wykryć. Jeśli jesteś bardzo niecierpliwa sugerowałabym zrobienie bhcg z krwi. Tam wynik > 5 mlU/ml potwierdza ciążę, najczulszy test ciążowy to 10 mlU/ml.

Ja sama robiłam test o czułości 10 mlU/ml przed datą spodziewanej miesiączki 2-3 dni i to z porannego moczu, wyszedł negatywny. Okresu nie dostałam i dzień po dsm zrobiłam test - wyszedł pozytywny. Także z własnego doświadczenia sugeruję poczekać z "testowaniem" do dsm, a jak nie możesz wytrzymać zrób bhcg z krwi.
 
Ja robiłam test trzy dni przed miesiączką i miałam mocną drugą kreskę, ale ja od samego początku miałam bardzo duże stężenie bety, w 5 TC ponad 9 tyś, więc podejrzewam, że to dlatego.
 
reklama
reklama
Do góry