reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test obciążenia glukozą a inhalacje z fenoterolu (Berodualu)

Katierinka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Październik 2016
Postów
310
Witam,

Czy moze ktoras z mam byla w podobnej sytuacji? Dzisiaj zaczelam 28 tydz. ciąży. Od dwoch tyg. borykam sie z przeziebieniem,przez ktore do tej pory nie zrobilam testu ogtt (75 glukoza). Niestety,zaczelo ono schodzic na oskrzela. W zwiazku z tym,ze okolo 22. tyg. mialam podane 2 antybiotyki na zatoki,moja lekarz pulmunolog-alergolog przepisala inhalacje z Berodualu (fenoterolu). Mam je brac do ustapienia kaszlu. Problem w tym,ze on narazie nie chce ustapic,a moja lekarz prowadzaca mowi,ze od zakonczenia inhalacji musze odczekac 72 godziny przed testem.
A "deadline" wypada w przyszly piatek,kiedy to konczy sie 28. tydz. Z informacji,ktore mialam do tej pory wynikalo,ze podawanie fenoterolu w tabletkach i dozylnie faktycznie moze zaklocac wynik testu ogtt,ale nic o onhalacjach nie slyszalam. Czy ktoras z mam (a moze zaglada tu jakis lekarz?) miala moze takie inhalacje i wie cos na ten temat? A co,jesli test wykonam np. W 3. Dniu 29. tygodnia-bedzie juz niemoarodajny? Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.
 
reklama
Te ramy czasowe nie są sztywne. Ja miałam test obciążenia robiony wcześniej ze względu na podejrzenia. A teraz lekarz myśli czy nie kazać mi powtórzyć (34 tc). Także wydaje mi się, że nie ma paniki. Jeśli wyniki krwi są ok i w moczu nie pojawia się glukoza to nie ma tragedii. Przecież nie rzucisz leczenia. Jeśli nie ma żadnych poważnych podejrzeń co do cukrzycy to lekarz spokojnie powinien Ci dać się najpierw wykurować.
Zdrówka życzę:)
 
Dzieki. To brzmi rozsadnie i logicznie :) badania moczu do tej pory mialam w normie,tfu tfu odpukac. Jedynie lekarz,u ktorego bylam ostatnio na jednorazowej wizycie,zwrocil mi uwage,ze mam glukoze na czczo z 10tyg. 93 a norma jest 92 i to sie juz od razu,jego zdaniem,kwalifikowalo do dalazej diagnostyki - podejrzenie cukrzycy. Moja lekarz prowadzaca z kolei zupelnie nie zwrocila na to uwagi. Ciekawe w sumie,czemu. We wtorek Mam wizytę i zapytam o to. Mam nadzieje,ze rownie elastycznie podejdzie do terminu wykonania ogtt. Chociaz,jesli mam cukrzyce,wolalabym to wiedziec jak najszybciej (w poprzedniej ciąży nie mialam). Ale okolicznosci nie przeskocze.
 
Do góry