reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test owulacyjny

Emilka1993

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2020
Postów
47
Witam.robie testy owulacyjne zaczęłam je robić 4 dni po okresie od 24.02 pojawiają się zawsze dwie kreski ale jednak są one słabe natomiast według kalendarzyka owulacje mialam 06.03 i wtedy też na teście wyszla mi najciemniejsza kreska.czy te testy pokazują tylko dzień owulacji?
 

Załączniki

  • 20210306_144415.jpg
    20210306_144415.jpg
    769,3 KB · Wyświetleń: 286
  • 20210306_144511.jpg
    20210306_144511.jpg
    822,8 KB · Wyświetleń: 135
  • 20210308_115520.jpg
    20210308_115520.jpg
    838,5 KB · Wyświetleń: 135
reklama
Witam.robie testy owulacyjne zaczęłam je robić 4 dni po okresie od 24.02 pojawiają się zawsze dwie kreski ale jednak są one słabe natomiast według kalendarzyka owulacje mialam 06.03 i wtedy też na teście wyszla mi najciemniejsza kreska.czy te testy pokazują tylko dzień owulacji?
A już 07.03 czyli dzień po owulacji kreska bardzo slaba
 
Witam.robie testy owulacyjne zaczęłam je robić 4 dni po okresie od 24.02 pojawiają się zawsze dwie kreski ale jednak są one słabe natomiast według kalendarzyka owulacje mialam 06.03 i wtedy też na teście wyszla mi najciemniejsza kreska.czy te testy pokazują tylko dzień owulacji?
Testy owulacyjne nie pokazują dnia owulacji, tylko pik lh, który występuje przed owulacją. Jeżeli test jest pozytywny, owulacja może wystąpić 24-36 h po. Jednak pik lh nie da 100% pewności, że owulacja będzie. Może być pik, a owulacji już nie. Kalendarzyk? Czyli aplikacja na telefon? Jeżeli tak, to jest to tylko program obliczający prawdopodobieństwo wystąpienia owulacji na podstawie wcześniejszych cykli. Czysta statystyka. Tym bym się wgl nie sugerowała. Obserwujesz śluz? Wiesz kiedy był płodny? Jeżeli chcesz wiedzieć czy owulacja będzie/była to tylko na monitoringu cyklu u ginekologa.
 
Ale skoro test owulacyjny pozytywny i kalendarzyk tez akurat w tym dniu pokazal dzień owulacyjny więc coś w tym jest i daje do myślenia ze warto się w ten dzień starać.Tylko 06.03 test pozytywny czyli owulacja może być w ciągu 24/38 godz a na drugi dzień juz test negatywny
 
Ale skoro test owulacyjny pozytywny i kalendarzyk tez akurat w tym dniu pokazal dzień owulacyjny więc coś w tym jest i daje do myślenia ze warto się w ten dzień starać.Tylko 06.03 test pozytywny czyli owulacja może być w ciągu 24/38 godz a na drugi dzień juz test negatywny
Sama sobie odpowiedziałaś odnośnie kalendarzyka. On wyznaczył owulację na 6go, a dopiero tego dnia test pozytywny. Czyli owulacja 24-36 h później. Więc nie 6go. To, że na drugi dzień test negatywny nie ma najmniejszego znaczenia. Są kobiety, które mają testy pozytywne aż do dnia @. Dlatego testy owulacyjne robi się do pierwszego pozytywnego. Masz o tym w instrukcji.

A starać można się cały miesiąc, jeżeli chce się dziecka.
 
A widzialas zdjęcia moich testów? Po to robię testy żeby widzieć kiedy jest największe prawdpodobienstwo zajścia w ciążę po to one są.
 
A widzialas zdjęcia moich testów? Po to robię testy żeby widzieć kiedy jest największe prawdpodobienstwo zajścia w ciążę po to one są.
Tak widziałam. Pozytywny 6.03., tak jak napisałaś. Z resztą potwierdziłam ci to. Więc skoro masz pozytywny test, to nie robisz kolejnych, tylko kochasz się z mężem. A kalendarzykiem się nie sugeruj. Nie bardzo rozumiem czego nie zrozumiałaś?
 
A ja wam powiem że mi pozytywny owu wyszedł jednego dnia mocne dwie krechy bordo a drugi dzień już jedna była bledsza a więc czasami te 24-48 jest umowne
 
reklama
Do góry