reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test owulacyjny

nadziejanamamew2021

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Lipiec 2020
Postów
27
20,21 marca miałam pozytywny test owulacyjny i w sumie też widziałam po śluzie,że mam raczej dni płodne. 23-24 miałam śluz z odrobiną krwi. A teraz,gdy zaraz mam mieć okres zrobiłam sobie test owulacyjny (został mi jeden i przy sprzątaniu postanowiłam się go pozbyć) i wyszły dwie mocne krechy. Aż zgłupiałam, to co może oznaczać? Jakieś problemy z hormonami? Zmartwiłam się tym wynikiem. (Wynik prolaktyny w lutym w normie)
 
reklama
20,21 marca miałam pozytywny test owulacyjny i w sumie też widziałam po śluzie,że mam raczej dni płodne. 23-24 miałam śluz z odrobiną krwi. A teraz,gdy zaraz mam mieć okres zrobiłam sobie test owulacyjny (został mi jeden i przy sprzątaniu postanowiłam się go pozbyć) i wyszły dwie mocne krechy. Aż zgłupiałam, to co może oznaczać? Jakieś problemy z hormonami? Zmartwiłam się tym wynikiem. (Wynik prolaktyny w lutym w normie)
Dodam,że tamte też były normalnie pozytywne,a potem po paru dniach już wychodziły negatywne.
 
Jeśli pojawiło się odrobina krwi to możliwe, ze to było plamienie owulacyjne. Zawsze możesz zrobić progesteron. Bo żeby nie wyszła Ci niedomoga lutealna, takie plamienia tez mogą to oznaczać ( sama jestem przykładem). Testy owulacyjne to taka trochę zabawka moim zdaniem. To wykrywa hormon. Może być owulacja i test nie będzie miał PIKA, oraz na odwrot. PIK będzie a owulacji już nie. To wykrywa tylko hormon. To ze on wzrasta przed owulacja to nie zawsze znaczy, ze ta owulka wystąpi.
Jeśli starasz się o dziecko - lepszy monitoring u ginekologa :)
No i zrób sobie profilaktycznie ten progesteron. Jego wynik tez będzie pomocy w określeniu czy w tym cyklu owulacja była :)
 
Niektórym kobietom zawsze dzień przed okresem test owu wychodzi pozytywny. Hormon LH który wykrywa test owu jest w naszym organizmie cały cykl. Przed owu następuje jego wyrzut. I w zależności od organizmu kobiety wypłukuje się różnie. Dlatego test owu robi się tylko do pierwszego pozytywnego, potem już nie, bo potem może być ciągle pozytywny. Co nie oznacza, że ciągle masz owulację 😄
Ale jeśli wiesz, że po owu masz same bladziochy, a dzisiaj przed okresem wyszedł ci pozytywny, to może to sugerować ciąże, bo testy owu w ciąży wychodzą pozytywne.
 
Niektórym kobietom zawsze dzień przed okresem test owu wychodzi pozytywny. Hormon LH który wykrywa test owu jest w naszym organizmie cały cykl. Przed owu następuje jego wyrzut. I w zależności od organizmu kobiety wypłukuje się różnie. Dlatego test owu robi się tylko do pierwszego pozytywnego, potem już nie, bo potem może być ciągle pozytywny. Co nie oznacza, że ciągle masz owulację 😄
Ale jeśli wiesz, że po owu masz same bladziochy, a dzisiaj przed okresem wyszedł ci pozytywny, to może to sugerować ciąże, bo testy owu w ciąży wychodzą pozytywne.
O matko, no właśnie w dniu pozytywnego testu owulacyjnego kochałam się bez zabezpieczenia,ale nie pomyślanym,że ten test owulacyjny może coś znaczyć. To w takim razie sięgnę po test w następnym tygodniu
 
Niektórym kobietom zawsze dzień przed okresem test owu wychodzi pozytywny. Hormon LH który wykrywa test owu jest w naszym organizmie cały cykl. Przed owu następuje jego wyrzut. I w zależności od organizmu kobiety wypłukuje się różnie. Dlatego test owu robi się tylko do pierwszego pozytywnego, potem już nie, bo potem może być ciągle pozytywny. Co nie oznacza, że ciągle masz owulację 😄
Ale jeśli wiesz, że po owu masz same bladziochy, a dzisiaj przed okresem wyszedł ci pozytywny, to może to sugerować ciąże, bo testy owu w ciąży wychodzą pozytywne.
To głupota z tym pozytywnym testem owulacyjnych i ciąża.. każdy Ci to powie.. gdyby to tak działało to nie byłoby testów ciążowych na rynku tylko same owulacyjne
 
To głupota z tym pozytywnym testem owulacyjnych i ciąża.. każdy Ci to powie.. gdyby to tak działało to nie byłoby testów ciążowych na rynku tylko same owulacyjne
Nie głupota. "każdy" mi to powie na tym forum.
Ale ja dużo o tym czytałam. I tu nie chodzi o to, że test owulacyjny przed okresem magicznie zmienia się w test który wychwico bhcg, bo nie. On wychwyca tylko lh. Ale w ciąży poziom hormonu lh też wzrasta 🤷‍♀️
U mnie się sprawdziło. Tydzień po owu miałam bladzioch, w 12 dpo był pozytyw, na następny dzień kupiłam ciążowy i były dwie krechy
 
reklama
Choć chętnie się dowiem czy jest jakaś kobieta we wczesnej ciąży (do 12 tc) która zrobiła test owulacyjny i jej wyszedł negatywny?

Jak tak to usunę swoje posty🙈
 
Do góry