reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test PAPPA

borówka26

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Lipiec 2019
Postów
125
Proszę o interpretację wyniku. Martwie się, czy wszystko jest ok, a wizyta dopiero w sobotę :( Test wykonywany był w 11t4d w diagnostyce. Zalączam zdjęcie wynikow.
 

Załączniki

  • 20190828_090735.jpg
    20190828_090735.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 13 639
reklama
Wynik bez pozostałych danych nic nie mówi.
Może tutaj uda Ci się policzyć? Link do: The Fetal Medicine Foundation

edit. Spróbowałam wpisać swoje dane - przy czym długość dziecka i przezierność karkową wpisałam prawidłową (tj. 62mm długości +1,1 przezierność karku). Prawdopodobieństwo wyszło bardzo małe.
 
Ostatnia edycja:
Musisz wyliczyć MoM - tj. swoją wartość podzielić przez mediany (50 centyla).
A potem w internecie poczytaj co dane wartości znaczą :)
Dziękuję. Przeliczyłam HCG 0,32 MoM, PAPPA 3,93 MoM, ale podobnego przypadku nie ma w internecie. Przeważnie jest na odwrót HCG wysokie, PAPPA niskie, HCG wysokie, a PAPPA w normie lub HCG w normie a PAPPA niskie.
 
Znalazłam artykuł, który mówi:
"Stężenie wolnej β-hCG w surowicy krwi ciężarnej prawidłowo spada wraz z czasem trwania ciąży, natomiast w ciążach z trisomią 21 jej stężenie jest zwiększone (>2,0MoM). Stężenie PAPP-A prawidłowo rośnie wraz z wiekiem ciążowym, natomiast w trisomii 21 stężenie tego białka jest niższe (<0,5MoM)."
Próbuję wstawić linka: tu link

To chyba jednak nie są dobre wieści. Nie wiem jak inaczej link wstawić - bo wpisałam w google i tam od razu jest odnośnik do pobrania pdf. Jak się boisz pobrać to poszukaj:
Ginekol Pol. 2010, 81, 210-214
Interpretacja fałszywie dodatnich wyników biochemicznych testów prenatalnych

edit. To ryzyko będzie mocno uzależnione od pomiarów z USG - CRL i przezierności karkowej.
 
Ostatnia edycja:
Ja znalazłam w necie coś takiego:

  • W przypadku zespołu Downa: wartość fb-HCG przekracza 2,52 MoM; wartość PAPP-A jest poniżej 0,5 MoM.
  • W przypadku zespołu Edwardsa i Patau: wartość fb-HCG i PAPP-a jest poniżej 0,33 MoM.
  • W przypadku zespołu Turnera: wartość PAPP-A poniżej 0,5 MoM przy fb-HCG rzędu 1 MoM.
U ciebie nie występuje żadna z tych sytuacji, więc chyba jest ok:)
 
reklama
Znalazłam artykuł, który mówi:
"Stężenie wolnej β-hCG w surowicy krwi ciężarnej prawidłowo spada wraz z czasem trwania ciąży, natomiast w ciążach z trisomią 21 jej stężenie jest zwiększone (>2,0MoM). Stężenie PAPP-A prawidłowo rośnie wraz z wiekiem ciążowym, natomiast w trisomii 21 stężenie tego białka jest niższe (<0,5MoM)."
Próbuję wstawić linka: tu link

To chyba jednak nie są dobre wieści. Nie wiem jak inaczej link wstawić - bo wpisałam w google i tam od razu jest odnośnik do pobrania pdf. Jak się boisz pobrać to poszukaj:
Ginekol Pol. 2010, 81, 210-214
Interpretacja fałszywie dodatnich wyników biochemicznych testów prenatalnych

edit. To ryzyko będzie mocno uzależnione od pomiarów z USG - CRL i przezierności karkowej.
U mnie jest na odwrót. HCG za niskie, PAPPA za wysokie. W trisomiach jest inaczej, jednak zastanawiam sie czy nie świadczy to o jeszcze czyms innym.
 
reklama
AA faktycznie - przepraszam za zamieszanie w takim razie. Jednak wieczorem nie powinnam już się za nic brać...
A czytałaś ten artykuł w całości? Może jest tam i o Twojej sytuacji?
 
Do góry