reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test pozytywny, USG 2 mm zarodek, minęło 7 dni , ale testy już negatywne

KasiaRyba

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Styczeń 2020
Postów
17
Hej, mam taki problem, 2 mc temu ku mojemu zaskoczeniu na teście były 2 kreski, myślałam że w końcu wszystko się udało i będę miała 2 dziecko, jednak po 2 tygodniach opóźnienia dostałam okres, zanim zdążylam iść do lekarza, pani doktor stwierdziła, że to mogła być ciąża biochemiczna. Natomiast w sylwestra miałam wizytę i przed zrobiłam test i pozytywnie znowu, na USG 2 mm zarodek, że ledwo było widać, a teraz minął tydzień okresu brak, cyce bolą wczoraj nawet bardzo, ale testy wychodzą negatywne, nawet po nocy z rana, a wcześniejszy nawet popołudniu był mocny , więc nie rozumiem co się stało. Czy to znaczy że ciąży już nie ma i na dniach powinnam dostać okres czy jak ? Miała któraś z was taka akcje ? Wizyta u lekarza dopiero za 2.5 tygodnia, bo miałyśmy już usłyszeć serce i nie wiem co z tym zrobić.
 
reklama
Rozwiązanie
No domyslilysmy się z panią doktor, myślę że najlepiej jak pójdę na wizytę do niej i spróbujemy znaleźć przyczynę. Póki co nie rozważaliśmy niczego specjalnego w kategorii przeszkod w utrzymaniu ciąży, bo jedna ciąża biochemiczna to nic nadzwyczajnego, ale po 2 razie w przeciągu 3 miesięcy to już faktycznie trzeba się głębiej zastanowić co jest problemem.
Ja tez 2 razy poronilam , głębszych badań nie robiłam, zmieniłam kwas i wit b na zmetylowane , i od serduszka lykalam acard, i się udało. Za 3 razem
Na usg raczej nie będzie nic widać. Tak się zdarza. Ja tak miałam. Już te pierwsze kreski masz dość delikatne i możliwe, ze beta już spadała. Teraz beta pewnie jest w okolicach 20 i test już jej nie wykryje. Za kilka dni max za tydzień powinnaś dostać okres-macica się oczyści w czasie jego trwania.

Przykro mi.
No też mi się tak wydaje, że już po ptokach jak to mówią., A co do USG, to było widać tydzień temu 2 mm zarodek taka mała kropka na macicy i w jajniku było ciałko żółte, więc owulacja była teoretycznie ok, tym bardziej że robiłam testy owulacyjne. Zastanawiam się też czemu już 2 raz z rzędu się tak stało.
 
reklama
Zrób sobie jeszcze te betę dla pewności jak będziesz miała możliwość, chyba, że przyjdzie miesiączka. Przyczyny mogą być różne. Ot przypadek i słaby materiał genetyczny się trafił lub np.immunologia. Może @Wikunia7 Ci coś podpowie.
 
Ostatnia edycja:
Ja miałam podobnie.
Zrobiłam test dwa dni po spodziewanej miesiączce i drugą kreskę było ledwo widać. Następnego dnia była już mocna. Beta wyszła mi wtedy 90 ale lekarz stwierdził ciążę pozamaciczną i jak trafiam do szpitala to beta (tego samego dnia) była już 77.
Powiedzial mi żebym się jeszcze nie martwila za bardzo bo jest szansa że to jakiś błąd w laboratorium i mam przyjść za tydzień chyba że coś by się działo. No i za dwa dni byłam w szpitalu z powodu krwawienia. Niestety, wtedy poronilam. Okazało się że mam niedoczynność tarczycy.
Teraz od czerwca biorę euthyrox i wczoraj test pokazał dwie kreski :)
 
Screenshot_2020-01-08-15-16-44-549_com.google.android.apps.docs.jpg
 
reklama
No właśnie nie miałam, a piersi napuchnięte i bola, poczekam do końca tygodnia, jak nic się nie wydarzy to pójdę do lekarza, żeby wywołać okres prawdopodobnie
 
Do góry