reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne- pytanie

jjjjjjjjjj1990

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Wrzesień 2020
Postów
79
Kobietki jak to jest z testami owulacyjnymi paskowymi? Jestem po dwóch poronieniach, w obie ciążę zachodziłam od razu w pierwszym cyklu starań. Teraz znowu się staramy i kupiłam te testy owulacyjne. Miesiączki mam zawsze co 28-29 dni. Testy zaczęłam robić od 11 dnia cyklu i w 11,12,13 i 14 dniu cyklu wychodziła tylko jedna kreska, dziś w 15 dniu zrobiłam dwa testy (w południe i wieczorem) i pokazały druga wyraźną kreske ale wciąż nie jest ona tak wyraźna jak ta pierwsza czyli lipa.
Ale zastanawia mnie skoro owulacji teoretycznie nie ma dlaczego wcześniej wychodziła jedna a teraz dwie kreski.
Przed testowaniem dwie godziny nic nie piłam a ogólnie pije bardzo dużo wody w ciągu dnia. Na USG dopochwowym w grudniu lekarz stwierdził że pod względem anatomicznym wszystko jest ok. Jakie wy macie doświadczenia z tymi testami?
Pozdrawiam :)
 
reklama
Aby test owulacyjny był pozytywny musza byc dwie kreski tak samo intensywne lub kreska T musi byc mocniejsza niz kreska C. Dzieki temu udalo mi się zajść w ciaze
Pierwszy raz po użyciu testu.
 
Kobietki jak to jest z testami owulacyjnymi paskowymi? Jestem po dwóch poronieniach, w obie ciążę zachodziłam od razu w pierwszym cyklu starań. Teraz znowu się staramy i kupiłam te testy owulacyjne. Miesiączki mam zawsze co 28-29 dni. Testy zaczęłam robić od 11 dnia cyklu i w 11,12,13 i 14 dniu cyklu wychodziła tylko jedna kreska, dziś w 15 dniu zrobiłam dwa testy (w południe i wieczorem) i pokazały druga wyraźną kreske ale wciąż nie jest ona tak wyraźna jak ta pierwsza czyli lipa.
Ale zastanawia mnie skoro owulacji teoretycznie nie ma dlaczego wcześniej wychodziła jedna a teraz dwie kreski.
Przed testowaniem dwie godziny nic nie piłam a ogólnie pije bardzo dużo wody w ciągu dnia. Na USG dopochwowym w grudniu lekarz stwierdził że pod względem anatomicznym wszystko jest ok. Jakie wy macie doświadczenia z tymi testami?
Pozdrawiam :)
Testy owulacyjne wykrywają poziom hormonu lh, którego wyrzut tzn. pik jest odpowiedzialny za owulację. Pik ma miejsce ok 24-36 h przed owulacją. Skoro nie było kreski, a teraz jest ale blada to znaczy, że poziom lh rośnie. Sprawdź jutro, najprawdopodobniej kreska będzie ciemniejsza niż dzisiaj, a być może wykaże już pik. Poza tym, to że wystąpi pik nie znaczy, że owulacja będzie. Żeby mieć pewność, trzeba iść na monitoring do ginekologa.
 
U mnie tak wyglądały pozytywne testy, po których obecnie jestem w ciąży.
 

Załączniki

  • received_664398594170792.jpeg
    received_664398594170792.jpeg
    270,7 KB · Wyświetleń: 371
U mnie kreska nigdy nie była taka sama lub ciemniejsza a jestem w ciąży. Zaszłam za 1 razem z testami. Jak tylko pojawila się druga kreska współżyłam. A w którym tyg dochodziło do poronień?
 
U mnie kreska nigdy nie była taka sama lub ciemniejsza a jestem w ciąży. Zaszłam za 1 razem z testami. Jak tylko pojawila się druga kreska współżyłam. A w którym tyg dochodziło do poronień?
10 i 8 tydzień. Z badań wyszła mutacja MTHFR i pai oba w układzie homozygotycznym, reszta wyników ok
 
Dzisiejszy test
 

Załączniki

  • IMG_20210220_103255396~2.jpg
    IMG_20210220_103255396~2.jpg
    542,3 KB · Wyświetleń: 212
  • IMG_20210220_103115044~2.jpg
    IMG_20210220_103115044~2.jpg
    882,9 KB · Wyświetleń: 206
reklama
Do góry