reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tomografia komputerowa jamy brzusznej

Dołączył(a)
2 Styczeń 2023
Postów
1
Od kilku lat mam bóle brzucha, 2-3 razy miałam wykonywane USG jamy brzusznej i raz gastroskopie. Nic nie wyszło oprócz torbiela na jajniku. Choruję na trichotilomanie i trichofagie (wyrywanie i zjadanie włosów). Mam podejrzenia, że nagromadzone włosy w organizmie mogą dawać znać. Lekarza rodzinnego wyprosiłam o skierowanie na tomografię komputerową z kontrastem. Tylko teraz nie wiem co robić, bo chcieliśmy się starać w niedługim czasie z mężem o dziecko i zastanawiam się czy nie będzie żadnych komplikacji po TK dla płodu? Czy dziecko urodzi się bez wad? Skierowanie ważne przez 30 dni więc proszę o pomoc...
Monika (25 lat)
 
reklama
Zanim zajdziesz w ciążę to lepiej wiedzieć jak najwięcej o swoim zdrowiu. W ciąży nie będzie możliwości robienia dokładniejszych badań a wiele chorób czy dolegliwości mogą się nasilić.Ja podchodziłam do In Vitro i z racji historii choroby przed ciążą robiłam tomografię jamy brzusznej i RTG płuc. Bez wyników i wglądu na mój stan zdrowia nie było mowy o podejściu do transferu. Po tych badaniach podchodziłam do In Vitro. Myślę że nie masz co się zastanawiac,wkoncu jak piszesz wyprosiłas lekarza rodzinnego o to skierowanie wiedząc jak się domyślam że będziecie starać się o dziecko a to zawsze można odłożyć na miesiąc czy dwa po tomografii jeśli się boisz.
 
Zajście w ciążę to nie zawsze jest raz dwa, więc nie wiadomo czy będziesz w ciąży idąc na badanie, skoro dopiero planujecie. A pewne rzeczy lepiej sprawdzić wcześnie bo później się nie da.
 
Tomografia nie jest bezpieczna w ciazy. Szczegolnie w I trymestrze, gdzie powstaja wszystkie organy dziecka. Najpierw sie przebadaj, a potem zacznijcie starania. Kiepsko by bylo, gdyby sie okazalo, ze nie zrobisz tk przed ciaza i ze masz jakies zalegania z wlosow w jelicie wymagajace np pilnej operacji, a ty bedziesz akurat w ciazy.
 
Do góry