reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torbiel w ciąży

Eryka25

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2020
Postów
1 093
Witam, mam do Was pytanie czy któraś z Was zmaga bądź zmagała się z torbielami w ciąży? Jaka była Wasza historia ? Czy one się wchłoneły, co mówili lekarze ?
Ja jestem w 16 tc od początku miałam dwie torbiele na jednym jajniku. Jedna 4,5 cm (po długim czasie szczęśliwie się wchłonęła ) i druga 7 cm i niestety ta ani rusz. Dziecko ma już ponad 8 cm i wszystko na tyle się rozrasta że bardzo uciska mnie na plecy. Lekarz na razie czeka, biorę duphaston i luteine. Ale mówił że po 14 tc można już wykonywać operację i taką opcję bierze pod uwagę. Ta torbiel jest bardzo kiepsko ułożona bo za macicą, co znacznie utrudnia wykonanie operacji. Jest duże ryzyko poronienia. Bardzo się boję co robić. Czytałam mnóstwo komentarzy gdzie kobiety urodziły A torbiel się nie wchłoneła. Tylko moja jest jednak duża i już przeszkadza.
Przy operacji cięcie musiało by zostać wykonane pionowo, nie zapytałam jeszcze lekarza co z raną i powiększającym się brzuchem. Może potraficie mi pomóc, podtrzymać na duchu bądź opowiedzieć swoje historie.
 
reklama
Rozwiązanie
A gdzie masz tą torbiel?
Mi w każdej ciąży pojawiały się torbiele czynnościowe na jajnikach - wielkość ok 5x6. Po porodzie zawsze się wchłaniały, z tymże mnie nie bolały. Jesteś pewna że boli Cię od torbieli, a nie po prostu od rozciągającej się w ciąży macicy? W ciąży niestety tak jest, że zmienia się kształt kręgosłupa, bo zmienia się środek ciężkości. Może masz typowe bóle ciążowe a torbiel nic do tego nie ma?
Na prawym jajniku. Lekarz twierdzi że ucisk powoduje torbiel bo jest tak usytuowana. Będę się za tydzień konsultować z moim prowadzącym to dopiero mu powiem o tym bólu, bo 3 tygodnie temu na wizycie jeszcze go nie czułam.
Twoje torbiele nie rosły i nie malały w trakcie ciąży? Lekarz nie sugerował Ci żeby je usunąć...
A gdzie masz tą torbiel?
Mi w każdej ciąży pojawiały się torbiele czynnościowe na jajnikach - wielkość ok 5x6. Po porodzie zawsze się wchłaniały, z tymże mnie nie bolały. Jesteś pewna że boli Cię od torbieli, a nie po prostu od rozciągającej się w ciąży macicy? W ciąży niestety tak jest, że zmienia się kształt kręgosłupa, bo zmienia się środek ciężkości. Może masz typowe bóle ciążowe a torbiel nic do tego nie ma?
 
A gdzie masz tą torbiel?
Mi w każdej ciąży pojawiały się torbiele czynnościowe na jajnikach - wielkość ok 5x6. Po porodzie zawsze się wchłaniały, z tymże mnie nie bolały. Jesteś pewna że boli Cię od torbieli, a nie po prostu od rozciągającej się w ciąży macicy? W ciąży niestety tak jest, że zmienia się kształt kręgosłupa, bo zmienia się środek ciężkości. Może masz typowe bóle ciążowe a torbiel nic do tego nie ma?
Na prawym jajniku. Lekarz twierdzi że ucisk powoduje torbiel bo jest tak usytuowana. Będę się za tydzień konsultować z moim prowadzącym to dopiero mu powiem o tym bólu, bo 3 tygodnie temu na wizycie jeszcze go nie czułam.
Twoje torbiele nie rosły i nie malały w trakcie ciąży? Lekarz nie sugerował Ci żeby je usunąć? Nie bałaś się że pękną albo że jajnik się skręci ?
Ja jeden jajnik mam usunięty bo kiedyś mi się skręcił i torbiel pękła.
Uważałaś wtedy jakoś szczególnie na siebie ? Tzn nie dzwigalas, nie wspolzylas ?
Będę wdzięczna za odpowiedź
 
Rozwiązanie
Na prawym jajniku. Lekarz twierdzi że ucisk powoduje torbiel bo jest tak usytuowana. Będę się za tydzień konsultować z moim prowadzącym to dopiero mu powiem o tym bólu, bo 3 tygodnie temu na wizycie jeszcze go nie czułam.
Twoje torbiele nie rosły i nie malały w trakcie ciąży? Lekarz nie sugerował Ci żeby je usunąć? Nie bałaś się że pękną albo że jajnik się skręci ?
Ja jeden jajnik mam usunięty bo kiedyś mi się skręcił i torbiel pękła.
Uważałaś wtedy jakoś szczególnie na siebie ? Tzn nie dzwigalas, nie wspolzylas ?
Będę wdzięczna za odpowiedź
Jak się u Ciebie potoczyła historia z torbielą?
 
Jak się u Ciebie potoczyła historia z torbielą?
Skończyło się wszystko dobrze na szczęście. Urodziłam zdrowego synka w 39 tc naturalnie. A po torbieli ani śladu. Musiała się wchłonąć w trakcie ciąży. Już po 14 tc nie było jej widać na usg bo dzieciątko zaczęło zasłaniać Ale w tym czasie zaczęła się zmniejszać.
 
Skończyło się wszystko dobrze na szczęście. Urodziłam zdrowego synka w 39 tc naturalnie. A po torbieli ani śladu. Musiała się wchłonąć w trakcie ciąży. Już po 14 tc nie było jej widać na usg bo dzieciątko zaczęło zasłaniać Ale w tym czasie zaczęła się zmniejszać.
A jak duża ona była pamiętasz ?
 
reklama
Ja nie miałam torbieli w ciąży ale miałam silny ból z prawej strony, robiłam badania, były sugestie, że to nerki lub od kręgosłupa itd .. okazało się, że to były zrosty po wycięciu wyrostka.. ból bardzo podobny jak przy torbieli. Ale taka torbiel na 7cm to może boleć.. miewam często niestety.

Zanim poddalabym się jakiies operacji,na pewno trzeba skonsultować także dobrze ze idziesz do innego lekarza.
 
Dziewczyny czy miałyście kiedyś tak że poczuliście mega ból,taki przeszywający w pępku? Ja miałam tak dziś w nocy że się wyprostować nie umiałam 😳
 
reklama
Do góry