reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzy latka znowu sika w majtki...

kwasek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Lipiec 2018
Postów
2 422
Jak w temacie,Moja córa (3lata4 mies) znowu sika w majtki. Na początku myśleliśmy że ma przeziębiony pęcherz ale ona nie popuszcza tylko w całości zesikuje majtki i siedzi w miejscu w którym zrobiła siku bo boi się powiedzieć. Wczoraj prawie godzinę siedziała na krześle i krzyczała że chce być sama, jak się okazało osikana. Nie przeszkadza jej mokra bielizna. Czasami widze że jej się chce bo zaciska nóżki, pytam się wtedy czy chce siku a ta stanowczo że nie i za chwilę cała mokra. Jak jej zwrócę uwagę że ma się rozebrać to od razu przychodzi i mówi że mnie kocha, jakby się bała że dostanie karę. Nie wiem czy to ma związek ale... Od września chodzi do przedszkola, w którym cały czas płacze, już nawet postanowiliśmy nie puszczać jej po feriach, widocznie nie jest gotowa a fakt że choruje nie pomaga bo więcej jej nie ma w tym przedszkolu niż jest. I za miesiąc urodzi jej się rodzeństwo, nie wiem czy może w ten sposób reagować na stresujące syt. Nie wiem na ile 3 latka rozumie że niedługo będzie w domu dzidzia i na ile to przeżywa. Z kupa nie ma problemu. Nie ukrywam że zaczyna mnie to już denerwować, co innego popuścić bo się nie zdążyło a co innego sikać po kątach i potem się chować. Co robię nie tak? Jak jej pomóc? Jak sprawić by znowu ładnie sikała? Przeczekać i cierpliwie ja przebierać??
 
Ostatnia edycja:
reklama
hmm, na Twoim miejscu wysłałabym na spytki babcię. Skoro mówi, ze zachowuje się tak jaby się bała to może zwierzy się babci? I na wszelki wypadek zrobiła badanie moczu, bo może faktycznie coś jest nie tak i nie czuje, ze chce siku?
 
moja siostra kilkanacie juz teraz lat temu sikała w majtki w nocy, okazalo sie ze to bakterie coli, wyleczono i wszystko sie uspokoilo. Rok temu kolezanka z pracy miala problem tez z córką łazila po wszystkich lekarzach, mala popuszczala tez i tak w rozmowie z nia opowiedzialam o sytuacji z siostrą, a ona poszla i zrobila badania swojej malej i tez wyszla ta bakteria, poszla do lekarza z wynikami i wtedy juz powiedzial ze na bank przez tą bakterie, leczenie i wszystko znikło. Na wszelki wypadek radzilabym zrobic badania.
 
Może przedszkole ma taki wpływ na nią? Dopytaj się córeczki czy coś się dzieje w przedszkolu czy kogoś bądź czegoś się tam boi. To że zrobi w majteczki nic nie jest strasznego przebierz wytłumacz że nic się nie stało że nie jesteś zła nią może przestanie się bać rozmowy z Tobą. Domyślaś się może dlaczego się tak zachowuje? No wiesz jak dziecko boi się powiedzieć mamie o tym że zrobiło pisiu to może coś się dzieje. Nie mówię że w rodzinie ktoś na nią krzyczy może w przedszkolu? Może w takim sposób właśnie próbuję się odstresować bądź myśl posiadania rodzeństwa ją martwi że będzie odstawiona na drugi tor :-/
 
Od 7 lat jesten pedagogiemw przedszkolu i z doświadczenia wynika, oczywiście nie powiedziane, że u Was też tak jest, że może to być podświadoma potrzeba posiadania wpływu na coś, uwagi, kontroli i zbyt dużej ilości zmian. Troche kiepsko, że ciąża i przedszkole się nałożyły. Pamiętaj, że takie zmiany dla małego dziecka to bardzo, bardzo dużo. Absolutnie jej nie karz, nie mówi jej, że źle zrobiła. Po prostu przebieramy się i już, bez reakcji. Pokaż jej, że to nic, że nie ma problemu.
 
Witam miałam podobny problem tylko u nas nałożyło się dwa ważne wydarzenia przeprowadzka do innego miasta i domku i w rezultacie nowe przedszkole. Potrzebowaliśmy trochę czasu nic na siłę daliśmy tyle czasu ile potrzebowała. Pozdrawiam
 
Jeśli to nie problemy w przedszkolu albo stres związany z pojawieniem się rodzeństwa, może to być zaburzenie integracji sensorycznej, dziecko nie czuje parcia na pęcherz.
 
Widocznie nie jest gotowa nap przedszkole...jak na 3lata i 4mies powinna rozumiec ze nowy dzidzius sie pojawi....moja nie miala 2latek i byla uswaidamiana od samego poczatku ze bedzie miala siostrzyczke i nie bylo problemu calowala brzuszek czula ruchy wsumie byla duza bliskosc jak sie urodzila siostrzyczka to miala 2.lata i 5miesiecy i tez ja odpieluchowywalam w tym czasie i sie udalo juz na koniec ciazy nie posikala sie ani razu....
 
reklama
Widocznie nie jest gotowa nap przedszkole...jak na 3lata i 4mies powinna rozumiec ze nowy dzidzius sie pojawi....moja nie miala 2latek i byla uswaidamiana od samego poczatku ze bedzie miala siostrzyczke i nie bylo problemu calowala brzuszek czula ruchy wsumie byla duza bliskosc jak sie urodzila siostrzyczka to miala 2.lata i 5miesiecy i tez ja odpieluchowywalam w tym czasie i sie udalo juz na koniec ciazy nie posikala sie ani razu....
Ten wątek jest z stycznia 2019r. 🤦🤦🤦🤦🤦
 
Do góry