reklama

Trzydniówka a wymioty i biegunka

Temat na forum 'Forum pediatryczne' rozpoczęty przez yoda, 21 Czerwiec 2012.

 1. yoda

  yoda Fanka BB :)

  Witam,
  mój synek od dwóch dni ma wysoką gorączkę ok. 38,5-39 stopni C., zbijam ją Nurofenem i paracetamolem, i po tym jest ok. Dwa razy miał luźną kupkę, raz zwymiotował (jego pierwszy raz w życiu, z lekka byłam w szoku, zwłaszcza że zrobił to zaraz po przebudzeniu w łóżeczku). Lekarz kazał czekać na wysypkę, bo wyglada to na trzydniówkę, jutro trzeci dzień zobaczymy. Czy luźne kupki i wymioty to norma przy trzydniówce?
  Pozdrawiam
   
 2. Dr Monika Karpińska

  Dr Monika Karpińska Expert BB. Pediatra

  Witam, gorączka trzydniowa jest choroba wirusową. Jej rozpoznanie jest uzależnione od wysypki, która występuje po 3-5 dniach gorączki, towarzyszy jej również powiększenie węzłów chłonnych na karku dziecka. A jako, że to tzw "wirusówka" to mogą wystąpić luźniejsze kupki, wymioty.
   
 3. reklama
 4. mama MATIEGO

  mama MATIEGO Szczęśliwa żona i mama :)

  Podłączam się z pytaniem do tego tematu:
  przeczytałam ostatnio w jednej z gazet dla mam, że po przechorowaniu gorączki trzydniowej dziecko zyskuje odporność na całe życie
  Czy to prawda?
   
 5. Dr Monika Karpińska

  Dr Monika Karpińska Expert BB. Pediatra

  Na " trzydniówkę" rzeczywiście choruje się raz w życiu. Trzeba tylko pamiętać, że inne infekcje wirusowe również mogą przebiegać z gorączką i wysypką co może dawać różne wątpliwości przy stawianiu rozpoznania.
   

Poleć forum