reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

TSH - grupa wsparcia

Hej dziewczyny:)
to ja siędołączam do Was... :) Moje TSH wynosi 7,48. od 3tyg biorę Euthyrox 50. Endo kazała po 6 tyg zbadać jeszcze raz: Tsh, glukozę i cholesterol. Powiedziała że najlepiej to zbić do 2,5.
ale mam problem.. bo cykle wydłużył mi się do 42 dni.. Miał się skrócić, a się wydłużył..wcześniej nie był idealnie równy ale nigdy aż tak..

No i jak długo starałyście się zajść w ciążę?
MI endo nie zlecił innych badań, jak antyTPO.. to źle? powinnam pójść to zbadać?
 
reklama
Enej witaj, dobrze ze mialas zlecone antyTPO. Mozesz zrobic sobie jeszcze FT3 i FT4, ale najwazniejsze to sluchac lekarza. Bedzie dobrze !
 
Yesenia no właśnie chodzi o to że lekarz mi NIE zlecił innych badań oprócz tsh i usg tarczycy i teraz nie wiem czy to źle. Czy antyTPO i ft 3 i 4 to ważne badania?
 
enej anty tpo ma potwierdzic czy tez wykluczyć Hashimoto. Ft 3 i 4 są ważne, ale ja tez dopiero kontrolowałam w ciązy.
Glukoza i cholesterol sprawdzą w jakiej kondycji jest Twoje ciało. Cholesterol za pewne będzie znacznie podwyższony ale to normalne przy niedoczynności.
 
Aha. .. dzięki; ) to już wiem; ) wizytę kontrolną mam wyznaczona do 9.01 to się w tedy do pytam endo czemu mi nie zleciła tych badań
 
Hej,

To i ja się dołączę.
Po porodzie spadło mi od razu 12 kg. A potem w ciągu 9 miesięcy wróciło z tego 6 chociaż karmiłam piersią i jadłam "zdrowo" :/ Koleżanka zasugerowała. żebym zbadała tsh. I to był strzał w dziesiątkę :( TSH wyszło 6,000 (to była połowa lipca). W sierpniu z wynikami poszłam do endo, dostałam receptę na Euthyox (50) i 3. września TSH miałam 1,980 :) Poza tym na usg tarczycy wyszedł stan zapalny (mam mieć biopsję) - diagnoza poporodowe zapalenie tarczycy a co za tym idzie jej niedoczynność. Objawy generalnie pokryły się z "objawami" młodej mamy ;) Dlatego tego nie wyczułam. Endokrynolog nic nie mówiła o hasimoto... Ale chyba to mam bo antyTG miałam 326,50 :/ Czy powinnam to teraz zbadać? To się też zmienia?
Jestem po pierwszym nieudanym podejściu do ciąży (poprzednio udało się za pierwszym razem). Dwa tygodnie temu moje TSH wynosiło 1,500 więc nie jest źle. Staram się nie czytać za wiele w necie bo się boję :( 20 grudnia idę do endo zobaczymy co powie. Będę wtedy już po owulacji...
 
Annie przy takim antyTg to niestety Hashimoto i podobno te przeciwciała trudno zbić. Na szczęście TSH masz śliczne :) Wiesz ja myślę że pasuje chyba przejść na dietę , ale jak się naczytałam co jeść a czego nie to normalnie nawet nie chce mi się myśleć. Pocieszające jest to jak piszecie że leki tzn Euthyrox szybko doprowadziły Wasze TSH do ładnego wyniku :-) Ja też 20 grudnia idę do endo i mam zrobić ponownie TSH. Mam nadzieję że będzie niższe. U mnie jeszcze może wchodzić w grę niedrożność ale to się okaże.
 
Ciekawe, że moja endo. w ogóle nie wspomniała o tym hashimoto... Muszę ja podpytać wtf ;) To pewnie też ma wpływ na zajście i utrzymanie ciąży? Ech...mam nadzieję, że się nam uda urodzić rodzeństwo dla Hani :/
Yesenia, dziękuję, że założyłaś ten wątek :) Widzę, że Ty masz już bardzo dorosłego synka ;) Trzymam kciuki żeby szybko miał rodzeństwo :)
 
reklama
Annie Miłosz codziennie dopytuje się o rodzeństwo, a mi płakać się chce bo ja też tego pragnę :-( Hashimoto nie ma podobno wpływu na zajście w ciążę tylko wynik TSH , trzymam kciuki za nas wszystkie!
 
Do góry