reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tsh w 2 trymestrze

Jestem w 14 tygodniu i biorę dawkę 175 euthyroxu (hashimoto+niedoczynność). Moje Tsh w 5 tygodniu ciąży wynosiło prawie 29, teraz zeszłam do ok. 7, i próbuję z endokrynologiem jeszcze obniżyć poziom do ok. 2, ale wciąż mi skacze:/ale jeżeli jest taka potrzeba, to leki hormonalne należy brać w ciąży - są bezpieczne:)
 
reklama
Na początku ciąży miałam tsh ponad 3, w II trymestrze tak samo, dopiero teraz mi zeszło do 1,82 ale mimo wszystko dalej przyjmuję euthyrox. Najpierw miałam dawkę 50 potem mi zwiększyła do 75.
Nie odkładam bo przed ciążą miałam usg tarczycy i okazało się że mam jeden płat powiększony, potem zaszłam w ciążę i nic z tym nie zrobiłam. Miałam zmienić endokrynologa na innego, również polecanego ale ciężko było się wbić do niej na wizytę.
Po euthyroxie przestałam radykalnie tyć ;) (przez pierwsze 2 msc przytyłam 7 kg mimo że się wcale nie objadałam... Dopiero po wprowadzeniu do listy leków N50 stanęłam w miarę z wagą :).)
 
Spokojnie 🙂
Ja w 7 tc mimo leczonej niedoczynności euthyroxem n88 w Hashimoto miałam tsh 12,9, po zmianie dawki na n150 miałam tsh 0.9. ciężko z wizytą lekarze nie przyjmowali nigdzie, ale dzięki teleporadzie mam zmienioną dawkę na euthyrox/letrox 125 5dni i 100 2dni w tygodniu.
Jak udało się zajść i utrzymać z takim TSH to będzie ok pod tym względem przy regulacji lekami.

Ważne by lek brać na czczo lub min 3 godz po posiłku jeśli się zapomnimy.
Wg najnowszych badań po wzięciu tabletki nie powinno się pić kawy i herbaty i nawet do 2 godz, jeść min 30minut po przyjęciu dawki leku - ja zostawiam sobie godzinę bo bardzo zwolnił mi metabolizm w ciąży.
Polecam doktor Magda na Instagramie i jej stronę doktorMagda dużo mądrych rzeczy w sprawie tarczycy i ciąży.
 
Spokojnie 🙂
Ja w 7 tc mimo leczonej niedoczynności euthyroxem n88 w Hashimoto miałam tsh 12,9, po zmianie dawki na n150 miałam tsh 0.9. ciężko z wizytą lekarze nie przyjmowali nigdzie, ale dzięki teleporadzie mam zmienioną dawkę na euthyrox/letrox 125 5dni i 100 2dni w tygodniu.
Jak udało się zajść i utrzymać z takim TSH to będzie ok pod tym względem przy regulacji lekami.

Ważne by lek brać na czczo lub min 3 godz po posiłku jeśli się zapomnimy.
Wg najnowszych badań po wzięciu tabletki nie powinno się pić kawy i herbaty i nawet do 2 godz, jeść min 30minut po przyjęciu dawki leku - ja zostawiam sobie godzinę bo bardzo zwolnił mi metabolizm w ciąży.
Polecam doktor Magda na Instagramie i jej stronę doktorMagda dużo mądrych rzeczy w sprawie tarczycy i ciąży.
Dokładnie, sposób przyjmowania jest bardzo ważny. Nie można łączyć leku z innymi tabletkami, kawą, herbatą czy jedzeniem. Mój endokrynolog uważa, że im dłuższy odstęp tym lepiej 💪
 
Do góry