reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Turbo wzdęcia

Hej Dziewczyny, mam zagwostke od września męczą mnie straszne wzdęcia, cokolowiek zjem brzuch rośnie jak oszalaly, czasem zdarza mi się że nie mam wzdec rano przez chwilę i jestem w stanie stwierdzić że mój obwód rośnie conajmniej 15cm po posiłku. Jestem w 15 tygodniu ciąży A brzuch jak w 8 miesiącu, przytylam z 1,5kg ale aż mi głupio z takim wielkim brzuchem....Czy Wy też tak macie??

reklama

KundaKunda

Fanka BB :)
Hej. Ja co prawda z ubiegłorocznych majóweczek, ale też z grona tych szczęśliwych ciężarnych, których strasznie wzdymało. Szybko przeszłam na ciążowe spodnie, bo nie sposób było się wcisnąć w zwykłe spodnie 😜
Unikałam produktów wzdymających i było trochę lepiej.

Ksenia975

Hej Dziewczyny, mam zagwostke od września męczą mnie straszne wzdęcia, cokolowiek zjem brzuch rośnie jak oszalaly, czasem zdarza mi się że nie mam wzdec rano przez chwilę i jestem w stanie stwierdzić że mój obwód rośnie conajmniej 15cm po posiłku. Jestem w 15 tygodniu ciąży A brzuch jak w 8 miesiącu, przytylam z 1,5kg ale aż mi głupio z takim wielkim brzuchem....Czy Wy też tak macie??
Ja ogólnie zawsze miałam tego typu problemy, ale nigdy nie przybywało mi 15 cm w obwodzie. 😲
Teraz jestem w 16 tygodniu ciąży i mam problemy trawienne - wzdęcia, zaparcia jednak nie jest to bardzo uciążliwe, a co do wagi, to stoi w miejscu. Brzuszek tylko trochę się powiększył.

Nikomu nie życzę wzdec ale miło słyszeć że nie tylko ja mam taki problem i podobnie już w 5 tygodniu musiałam zrezygnować ze swoich spodni bo nie mogłam się dopiac....myślę o tym żeby zgłosić się do dietetyka bo nie chce brać żadnej chemii

Ksenia975

Nikomu nie życzę wzdec ale miło słyszeć że nie tylko ja mam taki problem i podobnie już w 5 tygodniu musiałam zrezygnować ze swoich spodni bo nie mogłam się dopiac....myślę o tym żeby zgłosić się do dietetyka bo nie chce brać żadnej chemii
Musisz "wyczaić" co u Ciebie powoduje największe wzdęcia i w miarę możliwości ograniczyć te produkty. Może warto pić jakieś zioła bezpieczne w ciąży, które pomagają w pracy jelit. Mi bardziej od wzdęć doskwierały zaparcia. Nie mogłam się kilka dni wypróżnić, czułam się taka pełna, a samo wypróżnianie bardzo bolało i ciężko szło... W 1e tygodniu nagle te dolegliwości ustały, a teraz czyli w 16 tc znowu chyba powróciły, bo co prawda wypróżniam się regularnie, ale dzisiaj niesamowicie się przerazilam. Załatwiałam tą grubsza sprawę i patrze, a w muszli pełno krwi, to wyglądało jak przy okresie. Na szczęście okazało się, że to nie z pochwy, tylko właśnie z odbytu. Czyżbym miała hemoroidy?

KundaKunda

@Ksenia975 to najprawdopodobniej hemoroidy, ale lepiej się skonsultuj z lekarzem. Ja niestety z hemoroidami zmagałam się od II trymestru już 🙄 Ale są bezpieczne leki, maści, czopki, właśnie od II trymestru. A ja dodam coś od siebie: nie ma to jak okład z kostki lodu do tyłka, ulga niesamowita 😜

@Janet89 a rozmawiałaś ze swoim lekarzem o wzdęciach? Może coś poleci dozwolonego w ciąży, co ci przyniesie ulgę?

Tak mówiłam już lekarce o tym i wspominala że czasem mogę wziąć espumisan ale przy moich wzdeciach to musialabym brać codziennie i przypuszczam że po każdym posiłku. Martwią mnie te wzdęcia przede wszystkim dlatego że zastanawiam się czy to nie uciska malego A poza tym to przecież jak będzie rósł maluch to ja nie wiem czy mi starczy skóry bo naprawdę ta różnica ze wzdęciami i bez to plus 15cm do obwodu. Spróbuje tych herbatek ziolowych może pomoże.

@Ksenia975 widzę że każdy ma swoje dolegliwości... pewnie tak jak koleżanka pisze to hemoroidy ale lepiej dmuchać na zimne i sie upewnić przy okazji wizyty. Ja w miarę się wyprozniam ale nie jest tak jak było, cóż byłam przekonana że ciąża to cudowny stan A mi brakuje tylko sznureczka i mogłabym latać jak balon pod sufitem 😂

reklama

Ksenia975

@Ksenia975 widzę że każdy ma swoje dolegliwości... pewnie tak jak koleżanka pisze to hemoroidy ale lepiej dmuchać na zimne i sie upewnić przy okazji wizyty. Ja w miarę się wyprozniam ale nie jest tak jak było, cóż byłam przekonana że ciąża to cudowny stan A mi brakuje tylko sznureczka i mogłabym latać jak balon pod sufitem 😂
A myślisz, że ginekolog może zlecić jakieś badania odnośnie tej krwi?

reklama
Do góry