reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

twarda macica na początku ciązy

kiciA2016

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2016
Postów
36
dostalam skierowanie do szpitala od ginekologa i tam bo dokladnym badaniu usg, pobraniu krwi itd To ze mam twarda macicę to lekarz kazala brac leki i napisane na wypisie ze mam oszczędzac tryb zycia. Jak mam zrozumiec oszczedzanie tryb zycia to znaczy ze w domu nie moge sprzątac , robic pranie czy tam chodzic na zakupy lub dlugie maszerowanie ? Wyjasnicie mi
 
reklama
Myślę,że najlepiej byłoby dużo leżeć,nie przemęczac się i nie dźwigać. Ja tez jestem na początku ciąży,dokładnie 13tydz.i tez mam zalecone odpoczywanie. Nie jestem wstanie leżec po całych dniach, gotuje,posprzątam ale w miare możliwości leżę jak najwięcej. W jaki sposób stwierdzili twarda macice? Miałaś jakieś objawy?

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dopytuje,bo mnie często boli brzuch np.jak się nachylam to tez czuje twarde podbrzusze ale żaden lekarz nic nie wspomniał o twardej macicy... Mimo wszystko dużo leże :-)

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Lepiej sobie polez poodpoczywaj, miałam podobnie ale byłam człowiekiem nie rozumnym, robiłam swoje i zaczęłam plamic, no i trochę się nalezalam.
 
Ja w ciąży przechodziłam przez to samo. Na początku ciąży nie czułam jakoś tej twardej macicy, ale im wyzej w ciazy byłam tym lepiej mi samej było to wyczuć. Najmocniej gdy sie kładłam na lezance badz samolocie. Panietam ze modlilam sie gdy tylko poczulam twardy brzuch zeby gin tego nie wyczuł i zebym znowu nie szla do szpitala pod magnez..
Tak, oszczedny tryb życia to taki, ze kiedy tylko mozesz to lezysz.
Jezeli jie musisz gotowac, nie gotujesz; zamawiasz badz robi to ltos za ciebie
Kiedy nie musisz sprzatac nie sprzatasz, badz wykonujesz prace lekkie.
Kiedy nie musisz robic zakupow i targac siat, nie robisz tego.
Nie biegasz po schodach, nie cwiczysz, nie denerwujesz sie.
No oszczedzasz ;) nakaz lezenia to nie jest ale uwazaj na maluszka swojego.
No i mi zalecil lekarz odradzal wspolzycie zeby jednak nie dopusic do skurczow macicy jak sie juz sama tak spina ;)
 
Dziewczyny,w sumie nie wiem więc was podpytam czyli magnez normalnie raz dziennie mogę brać wraz z wit.B6? Nie pytałam o to gina ale jak ma pomóc a nie zaszkodzi to będę chętnie brała :-)

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Magnez ogólnie stosuję się na podtrzymanie ciąży działa w dużej ilości przeciwskurczowo ja stosowałam Magneb6 ten zarejestrowany jako lek nie suplement do 8 tbl na dobę
Przy twardnieniu macicy zaleca się stosować duphaston w tbl
 
reklama
mam pytanie jesli twarda macica u mnie juz jest na poczatku ciazy to juz tak do konca ciazy będe miala sklonnoc do twardej macicy ? Czy to sie zmienia czy juz nie . ? Jak to było u Was ?
 
reklama
Do góry