reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ubezpieczenie w ciąży

szczeslimamaminka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Wrzesień 2017
Postów
67
Witam:)
Chciałam Się dowiedzieć jak to jest z ubezpieczeniem w ciąży czy Trzeba je mieć czy nie ..
Jeżeli.nie to jak to jest z pierwszą wizyta mogę iść normalnie na.NFZ czy iść prywatnie.
 
reklama
A to do lekarza idzie się tylko po to żeby zobaczyć co się na usg dzieje? Napisałaś żeby iść około 8 tygodnia ciąży, a badania i leki im wcześniej tym lepiej.
Żeby wiedzieć jakie leki i czy jest w ogóle potrzeba ich brania trzeba coś widzieć na tym usg. Lekarz i tak każe jej przyjść później. Pierwsze słyszę, ze od 1 usg zleca się jakies badania. Ewentualnie betę i to wszystko. Ale widzę, ze jestes mądrzejszy od wszystkich lekarzy i doświadczonych mam. Więc co ja tam wiem...
 
reklama
Żeby wiedzieć jakie leki i czy jest w ogóle potrzeba ich brania trzeba coś widzieć na tym usg. Lekarz i tak każe jej przyjść później. Pierwsze słyszę, ze od 1 usg zleca się jakies badania. Ewentualnie betę i to wszystko. Ale widzę, ze jestes mądrzejszy od wszystkich lekarzy i doświadczonych mam. Więc co ja tam wiem...

Dokładnie! Ja poszłam wcześnie i lekarz wyznaczył inny termin żeby mógł coś zobaczyć na usg i zlecić badania i stwierdzić ciąże.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Żeby wiedzieć jakie leki i czy jest w ogóle potrzeba ich brania trzeba coś widzieć na tym usg. Lekarz i tak każe jej przyjść później. Pierwsze słyszę, ze od 1 usg zleca się jakies badania. Ewentualnie betę i to wszystko. Ale widzę, ze jestes mądrzejszy od wszystkich lekarzy i doświadczonych mam. Więc co ja tam wiem...
A morfologia, mocz, kiła, HIV, cytologia, czystość pochwy?
 
Ostatnia edycja:
Miedzy 6-8 tygodniem powinnismy sie zgłosić do lekarza w celu potwierdzenia ciąży i zlecenia badań.
Wcześniej lekarz nie potwierdzi ciąży. Ja nie mogłam wytrzymać i poleciałam [emoji6]ale zawsze już wtedy jesteś pod kontrola lekarska. Daj znac jak poszlo[emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
A morfologia, mocz, kiła, HIV, grupa krwi?
Takich badań nie zleca się na 1 wizycie. Przynajmniej u mnie. Na początek sama beta. Skoro nic jeszcze nie widać na usg to jak lekarz może stwierdzić ciąże lub jej brak? A tym samym zlecać takie badania? Dziewczyno ogarnij się proszę. Poza tym ja nigdzie nie napisałam, ze ma to być 8 tydzień. 2 tyg po spóźnionym okresie nijak nie wychodzi mi 8 tydzień.
 
Takich badań nie zleca się na 1 wizycie. Przynajmniej u mnie. Na początek sama beta. Skoro nic jeszcze nie widać na usg to jak lekarz może stwierdzić ciąże lub jej brak? A tym samym zlecać takie badania? Dziewczyno ogarnij się proszę. Poza tym ja nigdzie nie napisałam, ze ma to być 8 tydzień. 2 tyg po spóźnionym okresie nijak nie wychodzi mi 8 tydzień.
Life hack: kiedy starasz się o dziecko to powinnaś juz zrobić badania kontrolne. Jeżeli nie robiłaś to im wcześniej tym lepiej. No chyba, że spoko żeby nie robić czystości pochwy i cytologii i chodowac w sobie jakieś świństwa będąc juz w ciąży tylko czekać :)
 
reklama
Life hack: kiedy starasz się o dziecko to powinnaś juz zrobić badania kontrolne. Jeżeli nie robiłaś to im wcześniej tym lepiej. No chyba, że spoko żeby nie robić czystości pochwy i cytologii i chodowac w sobie jakieś świństwa będąc juz w ciąży tylko czekać :)
Nie będę komentować Twoich postów bo są nie na miejscu. Pytanie dotyczyło czegoś zupełnie innego i tego się trzymajmy. Mam wrażenie, że szukasz tylko pretekstu do ośmieszania innych ludzi i pokazania jaka jesteś mądra i oczytana.
 
Do góry