reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ubranka do szpitala

Milenaa0810

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Styczeń 2019
Postów
49
Witam.
Chciałam zapytać doświadczone osoby jakie najlepiej ubranka zabrać do szpitala na poród który ma się odbyć w lato.
I jaki rozmiar najlepiej 56 czy 62
 
reklama
Witam.
Chciałam zapytać doświadczone osoby jakie najlepiej ubranka zabrać do szpitala na poród który ma się odbyć w lato.
I jaki rozmiar najlepiej 56 czy 62
dużo zależy jak duże bedzie dziecko, moje miało 56 cm i potrzebowało rozmiaru 62. Też do końca nie wiem co w lecie będzie dobre, szykuję pajacyki, body najlepiej całe rozpinane bo na początku bałam się przebierania dziecka wiec wszystko co rozpinane bylo najlepsze
 
Moja córka miała 55 cm i ważyła 3450 i niektóre ubranka 56 były za duże. Też rodziałm w lecie i najlepsze były pajace. Na wyjście ze szpitala też założyłam pajaca i czapeczkę. Żadnego body pod spodem nie miała.
 
Moi mieli 56 i 60cm, rozmiar 56 był akurat. Co do rodzaju to nie doradze bo zimą rodziłam.
 
Miałam ten sam dylemat. Ostatecznie spakowałam kilka pajaców, body z długim rękawem i półśpiochy w obu rozmiarach. Do tego cienką czapeczkę na wyjście ze szpitala. Tylko, że ja już czekam w szpitalu na wywołanie porodu, więc do pełni letnich temperatur jeszcze dużo brakuje.;)
 
Nie rodziłam w lato ale może podpowiem.
Weź body. Kilka z długim, kilka z krótkim rękawkiem. W szpitalu na oddziale powinno być ciepło wiec krótki rękawek wystarczy. I weź kilka pajacyków. Czapeczka letnia i kocyk. Pare skarpeteczek. Jeśli będzie skwierczało z gorąca to możesz założyć body z krótkim rękawkiem, skarpetki i przykryć lekkim kocykiem. Jeśli temperatury będą w miarę umiarkowane to założysz pajaca i nakryjesz kocykiem. Czapeczkę będziesz musiała sama wyczuć. Ja akurat nie uważam żeby w lato była ona konieczna ale każdy myśli inaczej.
Co do rozmiarów to możesz wziąć kilka na 56 i jeden czy dwa na 62. Jeśli będą troszkę za duże to krzywda się dziecku nie stanie a zawsze później małe do nich dorośnie i zacznie nosić.
Lepiej weź za dużo niż za mało ubranek. Najlepiej popakuj je od razu w komplety czyli np body razem z pajacem albo body z para skarpetek tak żeby wystarczyło sięgnąć ręka do torby, wyjąc zawiniątko i już a nie szukać po całej torbie.
 
Ostatnia edycja:
2 porody w lipcu i z mojego doświadczenia-Jeżeli to pierwsze dziecko to tak jak dziewczyny piszą proponuję pajace nic wiecej i tylko wziąć kocyk do ewentualnego okrywania dziecka. Na wyjście ja miałam pół śpiochy i bodziaka (koperta) za kazdym razem plus czapeczka i bluza (bez kaptura) przygotowana w razie gdyby np. padało i było bardzo nieprzyjemnie (choć tak na prawdę bez tej bluzy też się obejdziesz bo kocyk na nosidło wystarczy :)). Te zestawy ubranek dla mnie były najłatwiejsze i najwygodniejsze do ubierania dla niemowlaczka :) a i kocyk jakiś cienki, nie jakieś grube polarkowe;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
a i kocyk jakiś cienki, nie jakieś grube pokarmowe ;)

Tak! Nie bierz jakiejś grubej wełny czy innych cudów. Na lato lekki kocyk.
Nie wiem jak to w Pl wyglada ale w UK koniecznie trzeba mieć nosidełko samochodowe. Takie nosidełka maja stawiana budę która chroni przed wiatrem. Dziecku przy podniesionej budzie nie będzie zimno. Dlatego nie sadze żeby czapeczka była ci niezbędna ale lekki kocyk napewno.
 
reklama
Do góry