reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ulewanie Nutramigen ??

kzkasia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Październik 2010
Postów
56
Miasto
Katowice
Mój maluszek jest od 2 miesięcy na Nutramigenie, ponieważ miał nie tolerancję laktozy. Piję 160 z trzema miarkami kleiku ryżowego lekarka kazała zagęszczać, żeby nie ulewał a także z tego powodu , że jak wypił mleko bez kleiku ulał i za godzinę i zaś domagał się flachy. Teraz jak piję z kleikiem to wytrzymuje bez problemu 4 godziny ale pomimo to bardzo ulewa. Nie wiem czy to normalne bo aż z niego chlusta ??
 
reklama
Witam, moja córka jak była malutka a było to bardzo dawno temu to też była na Nutramigenie i nie ulewała.
Natomiast mojej siostry synek ma skazę i dostaje jakieś mleko Bebilon pepti czy coś takiego i mimo wszystko ulewał jak szalony, wręcz chlustał. Lekarz stwierdził, że zwieracze przełyku się u niego jeszcze nie wykształciły, dostała więc receptę na taki kleik dostępny w aptece - Nutriton. Nie wiem czy bez recepty równiez dostaniesz, być może :) Mały nie ulewał, to było prawdziwe zbawienie bo do tamtej pory umęczeni byli i oni i maluszek. Dopiero ok roczku odstawili mu ten kleik bo jak tylko próbowali prędzej to znowu chlustał. Pozdrawiam :)
 
tak,nutriton jest to zageszczacz dla niemowlat które ulewają.kupisz w aptece za ok 24zł bez recepty oczywiscie.polecam nam pomógł.ale moze najpierw warto omówic z pediatra zmiane mleka bo takie chlustanie moze faktycznie znaczyc refluks albo tez nietolerancje danego mleka.moze bebilon pepti lub isomil jak to nie pomoze to wtedy wprowadz nutriton.u nas nutramigen uczulał a bebilon pepti nie a ponoc oba te preparaty sa dla alergików
 
Ostatnia edycja:
Mój był na początku na bebilonie pepti i też ulewał bardzo a do tego miał kolki nie służyło mu to mleko, ponieważ zawiera laktozę, której mój maluszek nie trawi. Musi być trzy miesiące na nutramigenie i jestem ciekawa czy po tym czasie będzie chciał mi pić. Bebiko albo Nan. Lekarka mi kazała kupić syrop przeciwko ulewaniu Gastrotuss baby. Może to mu pomoże. Jest bardzo marudny nie kiesy myślę, że przez to ulewanie. Niektórzy mówią, że koło 6 miesiąca samo mu to przejdzie. Już sama nie wiem. Spróbuję ten syrop. Może jak przejdę na zwykłe mleko to mu to przejdzie.
 
skoro to nie kwestia mleka to mimo tego syropu ja bym na twoim miejscu kupiła ten nutriton,zobaczysz ze bedzie poprawa.kleik tylko zageszcza a nutriton ze sie tak wyraze powoduje ze jedzonko przylega do zoładka
 
Witam;)...pozwole sobie na odświerzenie tematu...moja mała ma 2 mc z hakiem a od miesiaca jest na nutramigenie.Na samym mleku strasznie ulewała,pediatra kazal dodawac do nutramigenu na 120ml jedna miarke Nutrionu-jakby sie polepszyło;))
Na ostatniej wizycie doktor kazal przejsc na inne mleczko ktore zawiera ar...wiec wybralam bebilob ar-jestem na etapie mieszania nutramigenu i bebilonu ar-pol na pol(2plus2)...i kurcze z widze ze mała zrobila sie jakas niespokojna,po odbiciu dlugo ja nosze a potrafi we snie tak sie wiercic ze uleje jej sie;((...Kochane podpowiedzcie mi czy tak powinno byc przez kilka dni az do pokarmu sie przyzwyczaji czy moze jest to juz jakas reakcja na to ze mleczko jej nie sluzy.Kupki wygladaja jak bobelki-strasznie sie meczy,chociaz przy dodatku nutrionu tez miala problemy ale sie wyregolowalo ladnie.
Moze powinnam zmienic mleczko na inne?..tylko na jakie??...to moje pierwsze dziecko wiec juz panikuje...
Za podpowiedz bede bardzo wdzieczna-pozdrawiam
 
musisz troszke poczekac zanim sie przyzwyczai do mleczka.a moze skoro pozwoliła przejsc na zwykłe mleczko tylko ar to kup zwykłe bebiko lub bebiko ha i do tego dodawaj nutritonu,moze tak bedzie lepiej i troszke taniej.
 
...w tej panice polecialam kupic i zwykle bebiko 1 i nan 1...tez tak sobie pomyslalam bo wydaje mi sie ze dobrze toleruje ten nutriton z nutramigenem wiec i z innym mleczkiem powinno byc ok.
Zastanawiam sie tylko jak dlugo i czesto moge szukac tego jedynego mleka dla niej tzn...mieszalam nutramigen z bebilonem do teraz...godzinke temu dalam jej nutramigen z nutritonem-wszystko jest ok...zasnela mi na rekach...to kiedy moge podac bebiko 1 np
 
a dlaczego wogóle piła nutramigen?i dlaczego pediatra pozwoliła podac juz zwykłe mleczko tylko ar a nie dalej nutramigen.mała widocznie zle reaguje na bebilon,nie dawaj.spróbuj z bebiko a bynajmnie ja mam przekonanie do tego mleka bo nan czesto zapiera.dodawaj stopniowo bebiko do nutramigenu tzn dzis i jutro do połowy dnia 1miarke bebika a reszta nutramigen,kolejnego dnia 2miarki bebiko a reszta nutramigenu.i obserwuj.jezeli beda cyrki jak teraz przy bebilonie to idz do pediatry niech wypisze ci z powrotem nutramigen bo po co meczyc maluszka.pamietaj tez ze dziecjko musi miec pare dni aby przyzwyczaic brzuszek do nowego pokarmu.mam nadzieje ze pomogłam
 
reklama
Nutramigen pila tylko i wylacznie z powodu ulewania...nie ma zadnej alergii itp....wczesniej dostawala cyca(dlaczego juz nie dostaje?...dluzsza bylaby wypowiedz-poprostu wina pediatry)...Nowe mleczko wprowadzalam dokladnie tak jak piszesz-od niedzieli...jesli chodzi o nutramigen to nie mam go na recepte bo nie ma wskazan medycznych (brak podstaw na jakas chorobe)...kupuje go za 100%...Bebilon odstawiam i wracam na kilka dni do nutramigenu i nutritonu-wiem ze to jest wporzadku...pozniej zastosuje bebiko,juz lezy i czeka;))
Jeszcze jedno pytanko...na 4 miarki mleczka daje 1/2 miareczki nutitonu-mam nadzieje ze dobrze;))
Dzieki kochana za podpowiedz i rade,juz jestem spokojniejsza...mala gleboko i spokojnie spi:))

Pozdrawiam Monika
 
Do góry