reklama

ULGA NA DZIECI - wszystko na temat...

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2007' rozpoczęty przez Atruviell, 6 Luty 2008.

1. Atruviell

Atruviell Wrześniowe mamy'07

Kochane mamuśki, żyjemy w takim kraju, gdzie każdy grosz się liczy, więc pewnie wiele z nas skorzysta z odliczenia od podatku z tytułu posiadania dzieci.

Wiem już, że ulga przysługuje na każde dziecko będące "na stanie" rodziny w roku 2007 bez względu na to czy urodziło się w lutym, czy też w grudniu tego roku. Że kwota odliczenia wynosi bodajże 1145 zł na każde dziecko. Ale w zasadzie nie wiem nic więcej. Co w sytuacji, kiedy podatek za rok 2007 będzie niższy niż kwota ulgi? Czy rodzic, któremu pobrano np. 950 zł zaliczki na podatek dochodowy za rok 2007 będzie mógł sobie odliczyć tę kwotę w ramach ulgi na dziecko?

Dziewczyny, piszcie co wiecie.

2. majandra

majandra Mamusia Maciusia 17/08/07

3. reklama
  4. Atruviell

Dzięki, Majandra. Trochę sobie wątpliwości wyjaśniłam:-)

5. Atruviell

6. Carioca77

Carioca77 BeBonka

o super, dzieki Atru.
    A mam tez takie pytanko - ja bylam na zasilku macierzynskim, dostawalam kase od ZUSu, zastanawiam sie - ZUS mi pita wystawi czy co?

7. Atruviell

Pita wystawi ci twój pracodawca, bo to z jego kasy dostawałaś pieniądze, a potem firma rozliczała się z ZUS-em. Ja już dostałam mojego PITa 11.

Poleć forum