reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wychowawczy?

M

monika_pk

Gość
czy któras z Was jest na urlopie wychowawczym i pobiera z tego tytułu dodatek ? chciałabym sie dowiedzic jakie kryteria trzeba spełnic i jakie dokumenty sa wymagane
 
reklama
Mam takie pytanko może któraś z Was orientuje się coś więcej w temacie wychowawczego i zajścia w ciąże podczas jego trwania

Czy wtedy przysługuje macierzyski drugi raz czy jakiś dodatek???
czy wychowawczy się wydłuza??
jak jest ze zwolnieniem pracownika??
jak to wogóle wygląda - jakie ma sie wtedy prawa?
kuzyna własnie zastanawia się jak tą sprawe rozwiązać teraz ma 1,5 roczną córeczkę i jest w 3 miesiącu ciąży.
Może wy coś poradzicie madre kobitki
 
tez jestem na wychowawczym potrzebne sa na pewno zaswiadczenie o zarobkach twoich i meza z skarbowki, z zakladu pracy od kiedy chyba jestes zatrudniona i na jaka kwote ale nie jestem do konca pewna cos z zusu jest potrzebne na pewno, chyba o tym ze sa skladki oplacane

a co do drugiej ciazy to chyba macierzynski przysluguje, wychowawczy jest platny przez dwa lata i jak sie zachodzi w ciaze to macierzynski jest bo nawet ostatnio glosno bylo bo wlasnie zus cos zabieral i to bylo bezprawnie i teraz oddawal babkom ktore na wychowawczym zachodzily w ciaze
 
Mi też się wydaje że poprostu przerywa sie jeden wychowawczy i bierze się macierzyński
a potem albo konczy macierzyński ten na pierwsze dziecko albo zaczyna sie macierzyński na drugie
albo kończy sie pierwszy a potem dopiero bierze sie drugi

no ale kuzynka jest w tej dobrej sytuacji że akurat ten pierwszy płatny wychowawczy akurat jej sie skończy prawie jak urodzi drugie maleństwo
a zawsze niewykorzystany wychowawczy można do skończenia przez dziecko 4 roku zycia wykorzystać
ale napisałam ciekawe czy sie ktos połapie
hihiiiiihiiiiii
 
Macie rację, gdy kobita urodzi dziecko p[odczas wychowawczego przysługuje jej macierzyński.
 
Jeszcze trochę więcej szczegółów dot. tematu:

Jeśli cały urlop macierzyński przypada w trakcie wychowawczego, to kobieta nadal jest na wychowaczym jednocześnie dostające skrócony o 2 tyg. zasiłek macierzyński. Czyli 18 tyg. Natomiast gdy urlop macierzyński wykracza poza wychowawczy, to wtedy otrzymuje się pełny zasiłek macierzyński odpowiednio przez 20 lub 28 dni ( licząc od dnia porodu).
 
reklama
A czy ktoś się orientuje czy podczas wychowawczego można pracować na umowę-zlecenie?
Zmieniam pracę, ale najpierw mam 3 miesięczny okres próbny właśnie na umowę zlecenie.
Chyba zwolnić się u poprzednika mogę dopiero gdy dostanę umowę o pracę? czyli po próbnym?
Nie pobieram zasiłku więc pewnie nie ma kwoty ograniczającej zarobki na takiej umowie?
Będę wdzięczna za wskazówki.
 
reklama
Do góry