reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

urlop wychowawczy?

M

monika_pk

Gość
czy któras z Was jest na urlopie wychowawczym i pobiera z tego tytułu dodatek ? chciałabym sie dowiedzic jakie kryteria trzeba spełnic i jakie dokumenty sa wymagane

reklama

aqua1-23

Mama Marcowa 06` Wrześniowe mamy'08
Miasto
Częstochowa
Rozwiązania
0
Mam takie pytanko może któraś z Was orientuje się coś więcej w temacie wychowawczego i zajścia w ciąże podczas jego trwania

Czy wtedy przysługuje macierzyski drugi raz czy jakiś dodatek???
czy wychowawczy się wydłuza??
jak jest ze zwolnieniem pracownika??
jak to wogóle wygląda - jakie ma sie wtedy prawa?
kuzyna własnie zastanawia się jak tą sprawe rozwiązać teraz ma 1,5 roczną córeczkę i jest w 3 miesiącu ciąży.
Może wy coś poradzicie madre kobitki

kasiulla23

Mama marcowa'06
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
tez jestem na wychowawczym potrzebne sa na pewno zaswiadczenie o zarobkach twoich i meza z skarbowki, z zakladu pracy od kiedy chyba jestes zatrudniona i na jaka kwote ale nie jestem do konca pewna cos z zusu jest potrzebne na pewno, chyba o tym ze sa skladki oplacane

a co do drugiej ciazy to chyba macierzynski przysluguje, wychowawczy jest platny przez dwa lata i jak sie zachodzi w ciaze to macierzynski jest bo nawet ostatnio glosno bylo bo wlasnie zus cos zabieral i to bylo bezprawnie i teraz oddawal babkom ktore na wychowawczym zachodzily w ciaze

BASIA.J

Fan(ka)
Miasto
LUBLIN
Rozwiązania
0
Mi też się wydaje że poprostu przerywa sie jeden wychowawczy i bierze się macierzyński
a potem albo konczy macierzyński ten na pierwsze dziecko albo zaczyna sie macierzyński na drugie
albo kończy sie pierwszy a potem dopiero bierze sie drugi

no ale kuzynka jest w tej dobrej sytuacji że akurat ten pierwszy płatny wychowawczy akurat jej sie skończy prawie jak urodzi drugie maleństwo
a zawsze niewykorzystany wychowawczy można do skończenia przez dziecko 4 roku zycia wykorzystać
ale napisałam ciekawe czy sie ktos połapie
hihiiiiihiiiiii

ivon

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Macie rację, gdy kobita urodzi dziecko p[odczas wychowawczego przysługuje jej macierzyński.

ivon

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Jeszcze trochę więcej szczegółów dot. tematu:

Jeśli cały urlop macierzyński przypada w trakcie wychowawczego, to kobieta nadal jest na wychowaczym jednocześnie dostające skrócony o 2 tyg. zasiłek macierzyński. Czyli 18 tyg. Natomiast gdy urlop macierzyński wykracza poza wychowawczy, to wtedy otrzymuje się pełny zasiłek macierzyński odpowiednio przez 20 lub 28 dni ( licząc od dnia porodu).

aqua1-23

Mama Marcowa 06` Wrześniowe mamy'08
Miasto
Częstochowa
Rozwiązania
0
Troche to zamotane ale bardzo dziekuje za informacje - przekaże

reklama

Mama Stacha

&Franka&Janka
Miasto
Żyrardów
Rozwiązania
0
A czy ktoś się orientuje czy podczas wychowawczego można pracować na umowę-zlecenie?
Zmieniam pracę, ale najpierw mam 3 miesięczny okres próbny właśnie na umowę zlecenie.
Chyba zwolnić się u poprzednika mogę dopiero gdy dostanę umowę o pracę? czyli po próbnym?
Nie pobieram zasiłku więc pewnie nie ma kwoty ograniczającej zarobki na takiej umowie?
Będę wdzięczna za wskazówki.

reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry