reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wychowawczy

basiulka9

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Kwiecień 2017
Postów
4 868
Hej obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim niedługo mi się kończy a nie mam jak wrócić do pracy. I powstaje pytanie czy mogę iść na urlop wychowawczy? Jestem udziałowcem w spółce cywilnej czyli mam działalności gospodarczą spółka obecnie zajmuje się wspólnik. Czy przysługuje mi wychowawczy? Jaka tak to jakie składki mnie wtedy obowiązują?
 
reklama
By pójść na urlop wychowawczy musisz zawiesić swoją działalność.
W CEIDG-1 należy wskazać, że zawieszenie działalności następuje w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.

Z tego co pamiętam, to kolejnym warunkiem jest 6-miesięczny okres opłacania składek ZUS przypadający bezpośrednio przed urlopem wychowawczym (tu pewności nie mam - możesz spróbować zadzwonić na infolinię ZUS) - i wówczas składkę zdrowotną oraz emerytalno-rentowo będzie opłacało za Ciebie państwo.

Może tutaj znajdziesz odpowiedź: https://zus.pox.pl/zus/urlop-wychowawczy-a-dzialalnosc-gospodarcza.htm
 
By pójść na urlop wychowawczy musisz zawiesić swoją działalność.
W CEIDG-1 należy wskazać, że zawieszenie działalności następuje w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.

Z tego co pamiętam, to kolejnym warunkiem jest 6-miesięczny okres opłacania składek ZUS przypadający bezpośrednio przed urlopem wychowawczym (tu pewności nie mam - możesz spróbować zadzwonić na infolinię ZUS) - i wówczas składkę zdrowotną oraz emerytalno-rentowo będzie opłacało za Ciebie państwo.

Może tutaj znajdziesz odpowiedź: https://zus.pox.pl/zus/urlop-wychowawczy-a-dzialalnosc-gospodarcza.htm
A można zawiesić działalność gospodarczą bedac w spółce?
 
Hmm... Ale chyba pod warunkiem, że zawieszą ją wszyscy wspólnicy.... Wiesz co - nie chciałabym wprowadzić w błąd. Przejdź się do ZUS lub zadzwoń na infolinię - będziesz miała rzetelniejszą wiedzę niż moja.

edit. Tu odpowiedź na portalu gofin: Link do: Forum Dyskusyjne - www.forum.gofin.pl - Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.
Wynika z niej, że będąc wspólnikiem w spółce cywilnej nie możesz skorzystać z tego uprawnienia, o ile wszyscy wspólnicy działalności nie zawieszą.
 
Do góry