reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński-rodzicielski, co dalej? Nie chce żłobka

Aleksandra2296

Aktywna w BB
Dołączył(a)
10 Październik 2021
Postów
78
Hej. Jestem mamą od marca i już martwię się na zapas co dalej. W przyszłym roku, nie wyobrażam sobie iść do pracy od kwietnia 🙈 Nie chce dawać córeczki do żłobka a urlop wychowawczy jest bezpłatny i totalnie nie wiem co zrobić. Jest tu jakaś mama co pracuje zdalnie na urlopie wychowawczym albo jakoś ogarnęła sytuację bo też nie chciała posyłać dziecka do żłobka? 😔
 
reklama
A gdzie pracujesz? Może da radę się dogadać na pracę zdalną :) w niektórych firmach tak idą na rękę
 
Jako pracodawca nigdy bym się nie zgodziła na pracę zdalną po to, żeby moja pracownica mogła W CZASIE PRACY opiekować się dzieckiem. Praca zdalna to nie jest dodatkowy urlop czy zmniejszony wymiar pracy. Przecież nie da się pracować 8/7 godzin przy 1,5 rocznym dziecku. Nawet część etatu ciężko, bo nie wiadomo jak drzemki i plan dnia. Widzieliście, żeby ktoś zamiast do żłobka zabierał dziecko ze sobą do miejsca pracy? Tak samo słabe jest pełnie opieki nad dzieckiem w czasie pracy.

Po rodzicielskim możesz wybrać zaległy urlop. Dzieckiem może opiekować się tata. Można zmienić rozkład pracy, jej wymiar, zatrudnić opiekunkę albo skorzystać z pomocy dziadków.
 
Jako pracodawca nigdy bym się nie zgodziła na pracę zdalną po to, żeby moja pracownica mogła W CZASIE PRACY opiekować się dzieckiem. Praca zdalna to nie jest dodatkowy urlop czy zmniejszony wymiar pracy. Przecież nie da się pracować 8/7 godzin przy 1,5 rocznym dziecku. Nawet część etatu ciężko, bo nie wiadomo jak drzemki i plan dnia. Widzieliście, żeby ktoś zamiast do żłobka zabierał dziecko ze sobą do miejsca pracy? Tak samo słabe jest pełnie opieki nad dzieckiem w czasie pracy.

Po rodzicielskim możesz wybrać zaległy urlop. Dzieckiem może opiekować się tata. Można zmienić rozkład pracy, jej wymiar, zatrudnić opiekunkę albo skorzystać z pomocy dziadków.
Nie wiem czy już to obowiązuje, ale niedawno były prace nad czymś takim:
"Pracodawca nie będzie mógł odmówić pracy zdalnej:
- rodzicom, którzy wychowują dziecko do 4. roku życia,
- rodzicom i opiekunom, którzy opiekują się osobą niepełnosprawną,
- kobietom w ciąży."
 
mnie za rok czeka ten sam problem.
Dlaczego nie żłobek ?
Bo sobie nie wyobrażam oddawać małego 1rocznego dziecka na 8h do placówki , no po prostu tak mam 🤷‍♀️
Chciałabym być przy nim, ja jako ja, w domu, matka-dziecko.
Ale u mnie niestety żłobek wbrew moim zachciankom będzie musiał wejść w życie 😕
Praca zdalna nie wchodzi w grę w moim zakładzie ( fizyczna produkcja ), dziadkowie odpadają , zatrudnienie niańki na 8h kiedy sama zarobię ciut więcej od najniższej krajowej to też nie jest rozwiazanie no bo jak, gdzie , ta niania musiałaby charytatywnie pracować 🙈
Ja.mam pracę na zmianę, mąż też i jedyne takie rozsądne wyjście na dzisiaj to pracowanie na takie zmiany : ja rano on popołudniu, on rano ja popołudniu ... z tym ze musiałabym znowu przejść na mniejszy etat bo się nie damy rady zasklepiać. Ale zawsze lepsze to niż siedzieć w domu i w ogóle nie zarabiać.

Każdy ma inne warunki życiowe, mieszkalne, finanslwe, zakładowe, rodzinne. I każdy musi u siebie znaleźć jakiś złoty środek.
 
Jako pracodawca nigdy bym się nie zgodziła na pracę zdalną po to, żeby moja pracownica mogła W CZASIE PRACY opiekować się dzieckiem. Praca zdalna to nie jest dodatkowy urlop czy zmniejszony wymiar pracy. Przecież nie da się pracować 8/7 godzin przy 1,5 rocznym dziecku. Nawet część etatu ciężko, bo nie wiadomo jak drzemki i plan dnia. Widzieliście, żeby ktoś zamiast do żłobka zabierał dziecko ze sobą do miejsca pracy? Tak samo słabe jest pełnie opieki nad dzieckiem w czasie pracy.

Po rodzicielskim możesz wybrać zaległy urlop. Dzieckiem może opiekować się tata. Można zmienić rozkład pracy, jej wymiar, zatrudnić opiekunkę albo skorzystać z pomocy dziadków.

U mnie można zabrać dziecko do pracy 🙈
Jak weszła zdalna w marcu 2020 i zamknęli placówki to pracodawca wręcz nas błagał żebyśmy pracowali z dziećmi 🙈 ja się dałam w to zrobić i odchorowuje to do dzisiaj. Nigdy więcej
 
Nie wiem czy już to obowiązuje, ale niedawno były prace nad czymś takim:
"Pracodawca nie będzie mógł odmówić pracy zdalnej:
- rodzicom, którzy wychowują dziecko do 4. roku życia,
- rodzicom i opiekunom, którzy opiekują się osobą niepełnosprawną,
- kobietom w ciąży."
Tak… dyrektywa rodzicielska. Mrzonka. Nie sądzę, żeby kiedykolwiek to wprowadzono. Byłoby to krzywdzące dla pracodawców i dyskryminujące dla części pracowników.
 
reklama
Tak… dyrektywa rodzicielska. Mrzonka. Nie sądzę, żeby kiedykolwiek to wprowadzono. Byłoby to krzywdzące dla pracodawców i dyskryminujące dla części pracowników.
Jezu ale przecież są prace, które nie wymagają siedzenia od 8 do 15 przywiązanym do biurka tylko polegają na wykonaniu określonego projektu. U mnie to wszystko jedno, czy pismo sporządzę o 4 w nocy czy o 16, ważne żeby w terminie poszło. I wtedy myśle ze da się to jakoś ogarnac bez szkody dla pracodawcy - tylko wymaga dyscypliny od mamy.
 
Do góry