reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urządzamy kącik, pokoik dla naszego maleństwa :)

klariss1

Błażej & Kacper Team ;D
Dołączył(a)
12 Październik 2009
Postów
776
Dziewczyny zakładam taki wątek, ponieważ jestem na etapie rozmyślań jak zorganizować pokój, w którym obecnie mamy sypialnie i kącik Błażeja, a w efekcie ma to byc pokój dzieciecy dla moich dwóch chłopaków. Czeka mnie cięzka przeprawa, bo w dwupokojowym mieszkaniu nie ma niestety wielkiego pola do popisu
wink2.gif


Zachecam wszystkie mamy do dzielenia sie swoimi pomysłami !


Poniewaz mam juz ogólny zarys, chcialabym sie z Wami podzielic swoimi pomysłami.

Całosc ma być w kolorach bezowo, brązowo, błękitnych.
W pierwszej kolejności ściany, na kolor złamanej bieli, lub jasno bezowy z dużym wzorem misia w kolorze brązowym. Dziecięcy wzór, ale nie zbyt wzorzysty, czego sie wystrzegam, bo ma byc przytulnie, a nie zbyt jaskrawo.


Zobacz załącznik 374895
na podlodze juz mamy w pokoiku brązowe panele, więc problem z głowy ;)

Meble:oba mam, wiec równiez ich zakup juz odpada.
Zobacz załącznik 374896Zobacz załącznik 374897
Mam również jedno tradycyjne łóżeczko w którym śpi Błażej i musze dokupic drugie identyczne.
Zobacz załącznik 374898
Nad każdym łóżeczkiem mam zamiar pomalować fragment ściany na brąz i ozdobic takimi literkami z imieniem dziecka:
Zobacz załącznik 374899Zobacz załącznik 374900

Dywan:
Zobacz załącznik 374902
Pościel:
Zobacz załącznik 374904
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ostatnia edycja:
Z tego co napisałaś i pokazałaś mebelki i rzeczy to Twoi Chłopcy będą mieli śliczny pokoik. My na razie nie planujemy pokoiku dzieciątka bo czeka nas przeprowadzka i nie wiemy jakie mieszkanie nam się trafi czy 1 czy 2 pokojowe więc zobaczymy jeszcze troszkę czasu mamy =)
 
klariss1 świetnie to sobie wymyśliłaś, podoba mi się dobór kolorów. Czekam na efekt końcowy.
Ja tylko zrobię kącik dla maluszka w naszej sypialni. Dla Mayki przeniesiemy łóżeczko do pokoju obok ale nie będziemy nic specjalnie robić bo też chcemy się przeprowadzić coś w okolicach lutego lub marca więc nie ma sensu za dużo robić.
 
klariss idealny temat !!
ja od poniedziałku zaczynam remont i nasza sypialnia zostanie przerobiona na pokój dla Aleksa a z części jadalni zrobimy naszą sypialnię. na szczeście całe mieszkanie mamy olbrzymie i nie ma problemu z tym, a póki co na zrobienie góry (2 poziomu) brak funduszy i musimy sobie tak poradzić.

dziś rozmawiałam też z moją mamą o kolorach. myślałam może o kolorze błekitna chmurka (Dulux) ale nie do końca przekonuje mnie błekit, druga myśl to coś na wzór beżu, kawy z mlekiem ale sprawa wciąż otwarta. i marzy mi się jakiś rysunek. albo wybiorę jakies naklejki... ??

mebelki mam już wstępnie wybrane, fotki dołączę później bo teraz uciekam prasować!!
 
fajny temat, ja też mam z tym duż y problem.. przez pewnie najbliższe 2-3 lata będziemy jeszcze mieszkać z moją mamą.. i tu jest problem niby 3 pokoje, jeden to pokoj dzienny( tam tez sobei spi mama - bo srodkowy pokoj jest mały i jej ducszno) srodkowy pokoj to biurko z kompem biblioteczka duza szafa i rogowka (dla gosci) no i zero wiecej miejsca, a ostatni pokoj to nasza sypialania i kacik kamila.
Ja myslalam o przeniesieniu samego kamila poki co do malutkiego pokoju.. mam nadzieję że mama się zgodzi, w końcu to jej mieszkanie, co prawda dużo nei zmienię ale wyrzucę biurko zamiast niego wstawię łóżeczko jakis dziecięcy dywanik zasłonki i pewnie pomalujemy sciany bo już się prosza o odnowienie i żyrandol bardziej dzieciecy. Literki przeniesiemy te ktore juz sa i mimo pozostałych mebli mam nadzieję że Kamilek będzie miał swoj mały swiat. Poki co maluszka planuję zostawic tak jak był z nami Kamil.
no i nie ukrywam ze w dobie naszej budowy domu nei chcemy robic jakichs rewolucji bo kasa idzie jak woda na domek, a z drugiej strony marzy mi się taki mały raj dla Kamilka:)
Łózeczko on dostał piękne od chrzestenj ale juz wiem od kuzynki ze da mi tez podobne po swoich dzieciach wiec zakup odpada. A myslalam juz o takim bardziej dorosłym, chociaz trochę strach ze będzie spadał.
Ale opcja Klariss bardzo fajna podoba mi się ten misiek na scianie i te literki:) zreszta Kamil juz ma takie imię nad łóżeczkiem w pastelowych kolorach i z postaciami disneya.

Będę musiałą z mamą negocjowac, szkoda mi trochę ja stawiać w takiej sytuacji.. ale z drugiej strony 2 dzieci i meble w sypialni nei ma jak.. mieszkania nie poszerzę.
 
Świetny pomysł z tematem :)
My, póki nie będziemy mieć własnego domu, także mieszkamy z moją mamą, a na dole są dziadkowie.
Jak się wprowadziliśmy to zrobiliśmy remont pokoju dla nas (całe szczęście mamy największy z całego domu). Więc mamy gdzie zrobić kącik dla dzidziusia :) Została nam jeszcze do "zrobienia" szafa przesuwna (mój mąż stwierdził, że z pomocą sąsiada sobie z nią poradzi i wydadzą ok 500zł, a nie ponad 2 tys jak w komandorze) na przeciwko lóżka i naszą "stronę" sypialnianą będziemy mieć zakończoną :) na przeciwko narazie stoi mała szafka- komoda na rzeczy dzidziusia i planuję zrobić coś w stylu zasłony, żeby odznaczał się jego "mały świat" :) te naklejki na ścianę są teraz świetne, więc na bank je zakupię, ale bez przesady, żeby tylko podkreślić kącik dzidziusia. Kolor mamy wiosenna zieleń, więc radosny :)

Łóżeczko planujemy takie:
lozeczko.jpg
 
Bardzo fajny temacik:-)Wlasnie bede malowac pokoik dla maluszka tylko tyle jest kolorów bardzo mi sie podoba kolor zielony ale moj M sie marszczy ,niebieski jest troszke za zimny ale na tych fotkach wyglada dosc fajnie z polaczeniem, zółciutki rozjasnia pomiesczenie -tez fajny. I badz tu madry :-)Co wy na to
13090_1_pokoik.jpg25727_d1.jpg39700_P1020221.JPG410830_2_P8049310.jpg5zielony.jpg
6.3983_P1030140.JPG7 5473_DSC01610.JPG
 
reklama
klariss1, ale suuuuper temat!!!

kurcze ja nawet się nie zasnawiałam jeszcze nad tym tematem, ale przyznam szczerze, że czas pomyśleć nad kąciekiem dla malucha, u nas póki co też będzie to kącik w naszym pokoiku i na pewno w ciągu 1-2 lat się to nie zmieni.

Strasznie mi się podobają propozycje klariss :tak:, sęk w tym, że nasz pokój jest pomalowany na SZARO i na ścianie mamy plakaty z Pulp Fiction :-D nie wiem jak wkomponować tam cokolwiek dla dzieciaczka hehe, będę musiała powalczyć. Ale w nowym domu pokój dla Kuby na pwno będzie w beżowych tonacjach, muszę poszukać inspiracji i wrzucę zdjęcia.
 
Do góry