reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg Dopplera a przyjmowanie Acardu

0202oliwcia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2016
Postów
2 298
Miasto
Centrum Polski nad Wisłą
Witam w poniedziałek mam usg dopplera pod kontem zakrzepicy dwa miesiące temu miałam incydent z obrzękiem nogi oraz reki plus podwyzszone cisnienie lekarz przepisał detramaks i tabletki na zbicie cisnienia po czym wysłał do domu . Od nie dawna wiem o mutacji MtHRF i przyjmuje Acard profilaktycznie (jestem po 4 poronieniach ) i moje pytanie jest następujące

Co z tym acardem czy on mi nie zafalszuje w jakiś sposób wyniku usg ??
 
reklama
Nie mam zielonego pojęcia, może zanim lekarz zacznie robić Ci to USG poinformuj go o tym, że bierzesz Acard. Mnie lekarz się pytał czy brałam coś przed USG. A brałam Aspirin
 
nie zafałszuje, bo acard przy problemach z zakrzepicą w ciąży bierze się, żeby przepływy były prawidłowe. Wiem, bo brałam. A odstawić miałam 2tyg przed cc.
Brałam od usg genetycznego acard 150mg codziennie, a usg z dopplerem było co 2tyg od usg połówkowego. W 32tc doszły jeszcze leki na nadciśnienie
 
gdybyś nie brała, a wynik usg z dopplerem wyszedlby zły, to by Ci acard przepisali. A na pomiary dziecka wpływu nie ma :) po prostu będziesz miała wynik przepływów w normie lub lepszy. Jedyne co, to nie dowiesz się czy jest ok bo i tak by było czy jest ok tylko dlatego że bierzesz acard
 
Właśnie chodziło mi o to ze nie wiem czy nie wolała bym zrobić tego badania bez acardu bo wiedziała bym ze cos się dzieje a tak to jestem na nim i nie wiem czy bez niego nie wyszedł by mi np gorszy wynik
 
Właśnie chodziło mi o to ze nie wiem czy nie wolała bym zrobić tego badania bez acardu bo wiedziała bym ze cos się dzieje a tak to jestem na nim i nie wiem czy bez niego nie wyszedł by mi np gorszy wynik
Słuchaj ja brałam aspiryne przed usg i badanie wykazało refluks w żyle. Więc nie powinno mieć wplywu
 
Właśnie chodziło mi o to ze nie wiem czy nie wolała bym zrobić tego badania bez acardu bo wiedziała bym ze cos się dzieje a tak to jestem na nim i nie wiem czy bez niego nie wyszedł by mi np gorszy wynik
a co Ci da wiedza, że byłoby gorzej? No i wtedy też Twój maluszek ma przez ten czas gorzej.
 
Caltha chodziło mi o to żeby po prostu wynik był miarodajny a nie np zaniżony czy zawyżony przez Acard jestem już po usg przed badaniem spytałam lekarza czy miał by on jakis wpływ na badanie powiedział że nie żadnego
 
reklama
Do góry